Los Angeles Lakers budou chybět v play-off NBA

Basketbalisté Los Angeles Lakers budou poprvé po jedenácti letech chybět v play-off NBA. Alespoň teoretickou naději na účast ve vyřazovacích bojích ztratili loňští finalisté ve Phoenixu, kde bez zraněného Kobeho Bryanta prohráli 99:125. Lakers vypadali s osudem sezóny smíření již před zápasem, jejich postup do play off by se za současné situace rovnal zázraku.

"Mentálně jsme byli vyřazeni už před tímhle utkáním," přiznal trenér kalifornského týmu Frank Hamblen. Slavné mužstvo z Los Angeles se nedokázalo vyrovnat s odchodem klíčových hráčů v čele s Shaquillem O'Nealem, sám Bryant na vše nestačil. "Chybějí nám hráči, kteří nás v posledních pěti letech táhli. To je ten hlavní důvod," označil Hamblen příčinu neúspěšné sezóny.

Welsch v sestavě Clevelandu

Nepříliš vydařené období zažívají také hráči Clevelandu, kteří prohráli z posledních dvanácti zápasů už poosmé. Cavaliers na domácí palubovce nestačili na hosty z New Jersey a podlehli 80:111. Do sestavy Clevelandu se tentokrát vešel Jiří Welsch, jenž si za šestnáct minut připsal šest bodů a tři úspěšné doskoky.

Cavaliers stále drží předposlední postupové místo do play off Východní konference, jejich rivalové se k nim však rychle přibližují. Právě Nets oživili své šance na prodloužení sezony, díky úternímu vítězství se posunuli na devátou příčku.

Jednoznačné porážce nezabránil ani tahoun LeBron James, jenž nastřílel 24 bodů, o tři méně než Vince Carter v dresu hostů. Clevelandu bude navíc možná v příštím duelu chybět další klíčový hráč Zydrunas Ilgauskas, jenž musel v třetí čtvrtině odstoupit kvůli zranění prsteníčku na pravé ruce.

Shaquillovo Miami vládne konferenci

Východu celou sezónu kraluje Miami, které si již s předstihem zajistilo prvenství v konferenci. I bez O'Neala, jehož vyřadily žaludeční potíže, porazili Heat Chicago na vlastní palubovce 104:86. Obrovitého pivota tentokrát bez problému nahradil Dwyane Wade, jenž si díky 39 bodům vyrovnal své střelecké maximum v kariéře.

8. Memphis73413256,2
9. Minnesota74393552,7
10. LA Clippers75344145,3
11. LA Lakers74334144,6
12. Golden State74294539,2
13. Portland73244932,9
14. Utah73235031,5
15. New Orleans73185524,7
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "z" v konferenci.