Slovensko - ČR 3:0 Přípravné utkání volejbalistů v Popradu: Slovensko - ČR 3:0

Čeští volejbalisté prohráli v přípravě na lednovou kvalifikaci mistrovství světa i druhý zápas se Slovenskem. V sobotu v Popradu podlehli svěřenci kouče Zdeňka Šmejkala domácímu mužstvu 0:3, set se jim nepodařilo získat ani v dnešní odvetě.

Český tým se přitom v každé sadě dokázal dostat do vedení, v třetím dějství si dokonce vypracoval až pětibodový náskok. V koncovkách však byl přesnější soupeř, který zvítězil 25:21, 25:21 a 25:22. Poté se ještě stejně jako v sobotu hrál neoficiální čtvrtý set.

Šmejkal, pro nějž byl sobotní zápas premiérou na postu hlavního kouče české reprezentace, nemá k dispozici nejsilnější kádr. Několik hráčů se mu ze zdravotních či osobních důvodů omluvilo.

Češi odehrají kvalifikační turnaj o MS od pátku do neděle v Opavě. Jejich soupeři budou Nizozemsko, Kypr a Bulharsko.