Košice v prvním finále na Slovan nestačily

Hokejisté Slovanu Bratislava porazili v prvním utkání finálové série slovenské extraligy doma HC Košice až ve druhém prodloužení 2:1, když v 94. minutě vstřelil rozhodují gól Vladimír Vlk. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN PLAY OFF EVROPSKÝCH HOKEJOVÝCH SOUTĚŽÍ.

Košický Miroslav Ihnačák (vlevo) bojuje o puk se Slavomírem Pavličkou ze Slovanu Bratislava.

Slovan se ujal vedení v závěru první třetiny po střele českého obránce Daniela Semana od modré. Hosté dokázali srovnat až po 40 minutách zásluhou Krotáka a následovalo prodloužení. V tom prvním gól nepadl a až po 14. minutách druhého nastavení rozhodl Vlk nečekanou střelou od modré.

SLOVENSKO - finále, 1. zápas:

Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 ve druhém prodl.Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0. Branky: 16. Seman, 94. Vlk - 56. Kroták. Rozhodčí: Kont - Lokšík, Novák. Vyloučení: 6:5. Bez využití: Diváci: 8750. Stav série: 1:0.

Ve Finsku začala lépe Tappara

Hokejisté Tappary Tampere vstoupili lépe do finálové série finské ligy proti Kärpätu Oulu. Hostující tým dostal do vedení už po 15 vteřinách první třetiny český obránce Jiří Marušák, jeho tým ale nakonec zvítězil až v prodloužení 3:2. Rozhodující branku vstřelil Esa Pirnes v 9. minutě nastaveného času.

Na první gól domácích přihrával útočník Petr Ton. Finálová série se hraje na tři vítězné zápasy.

FINSKO - finále, 1. zápas:

Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:3 v prodl. (Ton 0+1 - Marušák 1+0) - stav série 0:1.

Frölunda vede 2:0

Hokejisté Frölundy se ujali ve finálové sérii švédské ligy s Färjestadem vedení 2:0 na zápasy. Po výhře v prodloužení na ledě soupeře tentokrát Frölunda zvítězila na vlastním kluzišti 2:1.

Prvním gólem v zápase potrestal Ronnie Sundin před polovinou utkání vyloučení českého obránce Färjestadu Radka Hamra, na konci druhé třetiny vedla Frölunda 2:0. Hned v první minutě závěrečné části sice Peter Nordström snížil, hostům pak ale nepomohla ani hra bez brankáře. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy.

ŠVÉDSKO - finále, 2. zápas:

Frölunda - Färjestad 2:1 - stav série 2:0.

Lugano srovnalo krok

Hokejisté Lugana porazili na domácím ledě obhájce titulu z Davosu 4:3 a vyrovnali stav finálové série švýcarské ligy na 2:2. O výhru se zasloužila především dvojice Peteri Nummelin, Brandon Convery - první dal gól a na dva nahrál, druhý se asistencemi podílel dokonce na všech čtyřech brankách domácích. Série se hraje na čtyři vítězná utkání.

ŠVÝCARSKO - finále, 4. zápas:

Lugano - Davos 4:3 - stav série 2:2.

Kolín je ve finále německé ligy

Prvním finalistou německé hokejové ligy se stal Kolín nad Rýnem. K postupu přes Mannheim stačil obhájcům titulu minimální počet tří zápasů, poslední krok učinili Kolínští na domácím ledě výhrou 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 73. minutě Dave McLlwain.