Prostějov - Brno 93:60Prostějov přehrál Brno a drží druhé místo v basketbalové lize

Basketbalisté Prostějova porazili v prvním ligovém utkání nového roku Brno 93:60 a pojistili si druhé místo v tabulce za stoprocentním Nymburkem. Třetí Děčín přehrál Ostravu 87:73.

Prostějov rozhodl o svém vítězství sérií 49:5 na přelomu druhé a třetí čtvrtiny. "V první čtvrtině jsme se se soupeřem zbytečně oťukávali, místo abychom ukázali svoji sílu. To přišlo až později. Pomohly nám tři slepené trojky Romana Marka, které otočily výsledek," řekl po zápase trenér Orlů Zbyněk Choleva.

V dresu Brna při svém třetím startu odehrál dosud nejlepší zápas v české lize Anthony McClain. Pětadvacetiletý 213 centimetrů vysoký Američan zaznamenal 18 bodů a osm doskoků, žádný ze spoluhráčů mu ale nedokázal střelecky sekundovat.

Děčín porazil Ostravu i ve druhém zápase v sezoně, tentokrát o 14 bodů. Střelecky tým táhl slovinský rozehrávač Matej Venta, který dal 23 bodů. Jen o čtyři méně přidal Jakub Houška, jenž kraloval na doskoku, kde vybojoval 17 míčů.

Šesté místo v tabulce zajišťující postup do skupiny A1 drží Pardubice, které podlehly sedmému Kolínu 85:77.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 22. kolo:
Prostějov - Brno 93:60 (17:22, 45:28, 73:35)
Nejvíce bodů: Slezák a Kohout po 15, Marko a Bohačík po 11, Švrdlík 10 - McClain 18, Marič 8. Rozhodčí: Hošek, Kapl, Holubek. Fauly: 22:22. Trestné hody: 20/12 - 25/14. Trojky: 11:4.
Kolín - Pardubice 85:77 (20:17, 47:31, 70:48)
Nejvíce bodů: Mitchell 18, Field 17, Ličartovský 16 - Nelson 21, Peterka a Sanders 13. Rozhodčí: Lukeš, Kučerová, Benda. Fauly: 19:29. Trestné hody: 28/16 - 14/10. Trojky: 11:5.
Děčín - Ostrava 87:73 (27:17, 48:43, 69:61)
Nejvíce bodů: Venta 23, Houška 19, Stria 15, Bosák 11 - Ruach 19, Číž 14, Zbránek a Willman po 12. Rozhodčí: Kučera, Znamínko, Blahout. Fauly: 20:27. Trestné hody: 34/27 - 11/6. Trojky: 8:11.