Nymburk - Tallinn 97:81Nymburští basketbalisté vyhráli ve VTB lize nad Tallinnem

Nymburk

Basketbalisté Nymburku si ve VTB lize připsali třetí výhru a opustili poslední místo v tabulce skupiny A. Český mistr zvítězil v neděli v domácím prostředí nad Kalevem Tallinn 97:81 a na úvod odvetné části ukončil neúspěšnou šestizápasovou sérii. Nejlepším střelcem domácího mužstva byl s 27 body Rašid Mahalbašič, 16 bodů přidal Dylan Page.

Nymburský basketbalista Jiří Welsch.

Nymburk vyhrál úvodní čtvrtinu 24:16, v poločase už byl jeho náskok dvanáctibodový. Estonský celek se marně snažil zápas zdramatizovat, svěřenci trenéra Kestutise Kemzury si pečlivě hlídali bezpečné vedení a závěr se už nesl v jejich režii, když v poslední minutě přidali sedm bodů v řadě.

Kalev tak Středočeši porazili i podruhé v sezóně. Právě na jeho palubovce zaznamenali dosud jedinou venkovní výhru v soutěži, v říjnu v Tallinnu zvítězili 82:78.

VTB liga basketbalistů - skupina A:
Nymburk - Kalev Tallinn 97:81 (24:16, 47:35, 68:58)
Nejvíce bodů: Mahalbašič 27, Page 16, Ilievski 13, Palyza a Hruban po 11 - Veideman 25, Elegar 18, Abbott 12. Fauly: 20:21. Trestné hody: 18/14 - 18/15. Trojky: 9:10.