Míčové sporty

Cleveland bez Welsche zvýšil šanci na postup do play-off

12. dubna 2005 09:01 - NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu zdolali v zámořské NBA Orlando 114:106 a posílili tak své naděje na postup do play-off. V pořadí Východní konference nyní drží sedmé místo. Hlavním tahounem mužstva byl opět LeBron James, Jiří Welsch od trenéra důvěru nedostal.

James je v poslední době suverénně nejvytíženějším hráčem Cavaliers. V pondělí odehrál celých 48 minut a připsal si 33 bodů, sedm doskočených míčů a šest asistencí. Podobnou nebo ještě delší dobu strávil na palubovce v šesti z posledních 14 zápasů Clevelandu.

"Motor mi běží naplno. Až do konce sezony ho nevypnu," řekl James, jenž v této sezoně průměrně odehrál 42,1 minuty na zápas. Více času na palubovce stráví z celé ligy jen Allen Iverson.

Úřadující šampioni NBA z Detroitu si potřetí za poslední čtyři sezony zajistili titul v Centrální divizi Východní konference. Pomohlo jim k tomu vítězství 85:84 po prodloužení nad Chicagem, o kterém rozhodl úspěšným dvoubodovým pokusem osm sekund před koncem nastaveného času Chauncey Billups. Celkem si připsal 28 bodů.

V Západní konferenci zůstalo už jen jedno volné místo pro play off. Jako sedmí si postup vybojovali basketbalisté Denveru díky vítězství 122:106 nad Golden State. Hostující Warriors nezachránil ani další výborný výkon nejlepšího hráče minulého týdne Barona Davise, který dal 28 bodů.

O osmé postupové místo se utkají Memphis a Minnesota. Grizzlies si mohli účast ve vyřazovacích bojích zajistit už nyní, v duelu s Dallasem ale na soupeře nestačili a utrpěli druhou nejvyšší porážku v sezoně 89:110. Nejlepším střelcem domácích se stal Josh Howard, který si připsal 23 bodů.

Reggie Miller z Indiany se posunul na dvanácté místo v historických tabulkách střelců NBA. Veterán, který v zámořské soutěži působí už 18 sezon, přispěl 19 body k vítězství 94:90 nad Torontem a nyní má na kontě 25.201 bodů. Indiana si navíc může ve středu v duelu s New Jersey zajistit postup do play off.

8. Memphis 77 44 33 57,1
9. Minnesota 77 40 37 51,9
10. LA Clippers 77 34 43 44,2
11. LA Lakers 78 34 44 43,6
11. Golden State 78 31 47 39,7
13. Portland 76 25 51 32,9
14. Utah 76 24 52 31,6
15. New Orleans 76 18 58 23,7
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" v konferenci.