Cleveland bez Welsche zvýšil šanci na postup do play-off

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu zdolali v zámořské NBA Orlando 114:106 a posílili tak své naděje na postup do play-off. V pořadí Východní konference nyní drží sedmé místo. Hlavním tahounem mužstva byl opět LeBron James, Jiří Welsch od trenéra důvěru nedostal.

James je v poslední době suverénně nejvytíženějším hráčem Cavaliers. V pondělí odehrál celých 48 minut a připsal si 33 bodů, sedm doskočených míčů a šest asistencí. Podobnou nebo ještě delší dobu strávil na palubovce v šesti z posledních 14 zápasů Clevelandu.

"Motor mi běží naplno. Až do konce sezony ho nevypnu," řekl James, jenž v této sezoně průměrně odehrál 42,1 minuty na zápas. Více času na palubovce stráví z celé ligy jen Allen Iverson.

Úřadující šampioni NBA z Detroitu si potřetí za poslední čtyři sezony zajistili titul v Centrální divizi Východní konference. Pomohlo jim k tomu vítězství 85:84 po prodloužení nad Chicagem, o kterém rozhodl úspěšným dvoubodovým pokusem osm sekund před koncem nastaveného času Chauncey Billups. Celkem si připsal 28 bodů.

V Západní konferenci zůstalo už jen jedno volné místo pro play off. Jako sedmí si postup vybojovali basketbalisté Denveru díky vítězství 122:106 nad Golden State. Hostující Warriors nezachránil ani další výborný výkon nejlepšího hráče minulého týdne Barona Davise, který dal 28 bodů.

O osmé postupové místo se utkají Memphis a Minnesota. Grizzlies si mohli účast ve vyřazovacích bojích zajistit už nyní, v duelu s Dallasem ale na soupeře nestačili a utrpěli druhou nejvyšší porážku v sezoně 89:110. Nejlepším střelcem domácích se stal Josh Howard, který si připsal 23 bodů.

Reggie Miller z Indiany se posunul na dvanácté místo v historických tabulkách střelců NBA. Veterán, který v zámořské soutěži působí už 18 sezon, přispěl 19 body k vítězství 94:90 nad Torontem a nyní má na kontě 25.201 bodů. Indiana si navíc může ve středu v duelu s New Jersey zajistit postup do play off.

8. Memphis77443357,1
9. Minnesota77403751,9
10. LA Clippers77344344,2
11. LA Lakers78344443,6
11. Golden State78314739,7
13. Portland76255132,9
14. Utah76245231,6
15. New Orleans76185823,7
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" v konferenci.