Zlín - Liberec 0:3Volejbalisté Liberce vyhráli ve šlágru ve Zlíně a vedou extraligu

Zlín

Volejbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 13. kola extraligy 3:0 ve Zlíně a uštědřili soupeři první domácí porážku v sezoně. Dukla se díky výhře v šlágru kola dostala do čela tabulky těsně před České Budějovice, Zlín je třetí.

Osud zápasu výrazně ovlivnil maratonský první set, který trval 40 minut. Zlínu se sice podařilo vyrovnat skóre ze stavu 21:24, nicméně po sérii patnácti setbolů se ze zisku sady radoval Liberec. Dukla proměnila svou devátou příležitost k ukončení sady a vyhrála ji 38:36.

Druhý set trval o skoro polovinu méně a hostující tým ho získal mnohem jasnějším poměrem 25:19. Větší drama přinesla koncovka třetí sady, nicméně opět se radovala Dukla. Zápas ukončil svým osmým blokem osmatřicetiletý Lubomír Staněk, jenž tak stylově oslavil dnešní narození třetího syna.