Washington - Detroit 98:104Veselého návrat do sestavy na prohře Wizards nic nezměnil

Český basketbalista Jan Veselý se v NBA po třech zápasech vrátil do sestavy Washingtonu, Wizards ale v sobotu prohráli doma s Detroitem 98:104. Veselý odehrál 15 minut a dal sedm bodů, když proměnil tři střely z pole a jeden trestný hod.

Veselý z Washingtonu fauluje detroitského Smitha.

Z čáry trestného hodu se Veselý trefil poprvé od 2. prosince, jeho série neproměněných šestkových pokusů mezitím narostla na čtrnáct. Dočkal se až v sobotu, kdy využil jednu ze čtyř možností.

Hostujícím Pistons vyšla třetí čtvrtina, kterou vyhráli rozdílem jedenácti bodů a otočili nepříznivý stav na 79:76. V druhé půli se ve vítězném týmu dařilo zejména Joshi Smithovi, který k dosavadním dvěma bodům přidal dalších dvacet. Domácí John Wall dal 34 bodů.

V dresu Houstonu zazářil autor 36 bodů Terrence Jones a v 22 letech se stal po slavném Hakeemu Olajuwonovi druhým nejmladším hráčem Rockets, který v utkání dosáhl třicetibodové hranice. Dosavadní osobní rekord 25 bodů, starý pouhé tři dny, Jones vyrovnal už v poločase. Houston vyhrál nad nejslabším týmem sezóny Milwaukee 114:104.

Indiana přehrála Clippers

Střelce 36 bodů měla v mužstvu také Indiana. Lídr Východní konference porazil Los Angeles Clippers 106:92 a o zastavení soupeřovy pětizápasové vítězné série se zasloužil především Paul George.

Utkání obhájců titulu z Miami v Charlotte rozhodlo až prodloužení, po němž se mohli favorizovaní hosté radovat z vítězství 104:96. Heat postrádali Dwyanea Wadea, jeho hvězdný spoluhráč LeBron James si připsal 34 bodů, osm doskoků a šest asistencí.