Zhořelec - Nymburk 103:94Nymburk prohrál přestřelku ve Zhořelci a play off se mu vzdálilo

Zhořelec

Basketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli na hřišti Zhořelce 94:103 a znovu si zkomplikovali boj o postup do play off. Momentálně ztrácejí na první šestici skupiny A dvě vítězství. Navíc Zhořelec má lepší bilanci ze vzájemných zápasů, jelikož v prvním duelu prohrál jen o čtyři body.

Od začátku utkání se hrálo hodně ofenzivně, na straně Nymburku se o to staral zejména Chester Simmons, který dal 20 z úvodních 29 bodů hostů. Nymburku se povedlo utéct až o osm bodů, ale Zhořelec začal lépe bránit Simmonse a ještě před poločasem získal vedení.

Do druhé půle navíc hosté vstoupili špatně, neproměnili několik střel zblízka. Zhořelec toho využil a odskočil až o 12 bodů.

Čeští mistři se ale nevzdali a v poslední čtvrtině ještě zabojovali. Staral se o to zejména Radoslav Rančík, který se do té doby spíše trápil, ale 11 body v poslední desetiminutovce pomohl snížit na pouhé dva body. Ještě minutu a půl před koncem byl stav 92:90, pak ale dal pět bodů v řadě domácí Taylor a rozhodl.

Na straně Zhořelce dalo hned pět hráčů více než 15 bodů, Nymburk táhl s 28 body Simmons.

VTB liga basketbalistů - skupina A:
Túrow Zhořelec - ČEZ Basketball Nymburk 103:94 (25:27, 53:51, 77:68)
Nejvíce bodů: Wisniewski 24, Kulig 20, Taylor 19, Prince 17 - Simmons 28, Rančík 17, Page 14, Mahalbašič 12. Fauly: 21:23. Trestné hody: 22/18 - 13/11. Trojky: 9:11.