Volejbalisté Liberce zdolali Ostravu 3:0 a znovu vedou tabulku

Liberec

Volejbalisté Liberce vyhráli v extralize jedenáctý zápas za sebou a vrátili se do čela tabulky. Svěřenci trenéra Michala Nekoly doma ve 14. kole porazili ostravské obhájce mistrovského titulu 3:0 a na prvním místě mají lepší poměr setů než druhé České Budějovice.

Liberecká Dukla naposledy prohrála 2. listopadu, v třetím kole podlehla právě v Ostravě 2:3. Dnes pro sebe Severočeši rozhodli úvodní set až po dramatické koncovce poměrem 30:28, i třetí sadu pak vyhráli nejtěsnějším rozdílem dvou míčů 25:23. Jen v druhém setu byla jejich převaha mnohem výraznější, zvítězili 25:16.

Domácí tým se mohl v útoku spolehnout na univerzála Jana Hadravu, Ostrava si často nevěděla rady ani s jeho razantním servisem. "Dneska mi servis sednul, dařil se," řekl v České televizi Hadrava, jenž si v utkání připsal celkem 24 bodů, z toho sedm es.

Liberecký kouč Nekola měl radost, že se dařilo i náhradníkům. "Kdokoli z lavičky přišel, tak pomohl. Byli jsme důraznější na servisu, v koncovkách jsme si věřili. Vyhráli jsme nad dobrým soupeřem," konstatoval Nekola. "Nebyli jsme o tolik horší, ale měli jsme být důraznější. Liberec měl ve vyrovnaných koncovkách víc štěstí a odvahy, my jsme selhali v obraně," prohlásil trenér hostů Zdeněk Šmejkal.