Washington - Philadelphia 107:99Veselý pomohl Wizards ke dvacáté výhře v sezóně NBA

Basketbalista Jan Veselý přispěl šesti body a čtyřmi doskoky k pondělní výhře Washingtonu nad Philadelphií 107:99. Jeho tým se počtvrté v sezóně NBA dostal na padesátiprocentní bilanci - Wizards mají na kontě 20 vítězství i porážek. Proti Philadelphii měli po celý zápas navrch, zablokovali 12 střel a šest minut před koncem vedli 100:79. Povedený zápas odehrál Bradley Beal, jenž k 22 bodům přidal devět doskoků a osm asistencí.

Jan Veselý (zcela vpravo) v utkání s Philadelphií.

Při jedné akci Beal nahodil míč na povedenou smeč obouruč Veselému. Český reprezentant odehrál 19 minut a 12 vteřin a byl nejlepší v hodnocení plus/minus, v němž si společně s polským spoluhráčem Marcinem Gortatem připsal 14 kladných bodů. Sixers nestačilo 31 bodů Michaela Cartera-Williamse.

Washington hraje ve středu proti Bostonu a má šanci si poprvé od roku 2009 zajistit v tabulce pozitivní bilanci.

Newyorské derby pro Brooklyn

V newyorském derby Brooklyn Nets dobyli palubovku Knicks vítězstvím 103:80 a potvrdili výbornou formu. K výhře je dovedl Joe Johnson, který dal 25 bodů. Nets v novém roce uspěli v sedmi z osmi utkání. Naopak New York Knicks prohráli počtvrté v řadě.

Zajímavý průběh mělo utkání mezi Charlotte a Torontem. Domácí Bobcats vedli až o 30 bodů, ale Raptors se dokázali přiblížit na jediný bod. Z vítězství 100:95 se nakonec radovalo Charlotte, které táhl Al Jefferson s 22 body, 19 doskoky a sedmi asistencemi.

Podobný scénář se odehrál v Clevelandu, kde Dallas málem prohospodařil náskok 24 bodů. Cavaliers ztráceli 3,4 vteřiny před koncem tři body a měli míč z autu, ale Jarett Jack nedokázal včas vyhodit.

Los Angeles Clippers přehráli Detroit 112:103. Dařilo se DeAndremu Jordanovi, jenž k výhře hostů přispěl 16 body a 21 doskoky.

Miami nezachránil ani James

Atlanta porazila Miami 121:114. Hawks měli sedm dvouciferných střelců, které vedl Paul Millsap s 26 body. Pátou prohru Miami z posledních 10 utkání neodvrátilo ani 30 bodů LeBrona Jamese.

Chicago zdolalo Los Angeles Lakers 102:100 po prodloužení. Hrdinou zápasu byl Taj Gibson, který rozhodl o výhře Bulls úspěšnou donáškou zároveň se závěrečným klaksonem. Jeho spoluhráč Joakim Noah nasbíral 17 bodů a 21 doskoků.

Houston ukončil šňůru Portlandu

Houston ukončil pětizápasovou vítěznou šňůru Portlandu. Rockets v první půli stříleli s úspěšností 78 procent z pole a do poločasu se dostali na 71 bodů. Vítěze vedl Chandler Parsons s 31 body a 10 doskoky. Hostům nestačilo 27 bodů a 20 doskoků LaMarcuse Aldridge.

Popáté v řadě vyhrála Indiana, která zdolala Golden State na jejich hřišti 102:94. Nejlepší tým soutěže si vypracoval až dvacetibodový náskok a domácím se nepovedlo přiblížit na menší než tříbodový rozdíl.