Wisla Krakov - Brno 79:58Basketbalistky Brna doplatily v Krakově na špatný začátek

Krakov

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v 9. kole Evropské ligy v Krakově s domácí Wislou 58:79. V tabulce skupiny B zůstaly české vicemistryně na předposledním šestém místě. Duelem v Polsku zahájily brněnské basketbalistky sérii tří zápasů na palubovkách soupeřek, kde už 23 zápasů čekají na vítězství.

Kateřina Elhotová z USK Praha (vpravo) a Tereza Pecková z Brna. Ilustrační foto.

Zraněními a nemocemi sužovaný brněnský tým doplatil na špatný vstup do utkání. Jedna z hlavních opor pivotka Hanušová, kterou trápila chřipka, odehrála necelých šest minut. Po brněnských chybách v rozehrávce a hlavně špatném zakončení se podařilo domácí Wisle šňůrou osmi bodů odskočit (10:2) a první čtvrtina se odehrála zcela jednoznačně pod taktovkou přesněji hrajících domácích. Po deseti minutách Krakov vedl 18:5.

"Bilance pěti vstřelených bodů za první čtvrtinu je hrůzostrašná. Něco podobného nepamatuji. Hráli jsme bojácně, ustrašeně," posteskl si kouč Jan Bobrovský.

Ve druhé části sice hráčky IMOSu srovnaly se soupeřkami krok, nedařilo se jim ale uhlídat americkou pivotku Lavenderovou, která zcela ovládla podkošový prostor a jen za první poločas zaznamenala 22 bodů.

"Naše obrana na Lavenderovou byla ve druhé čtvrtině hodně nepřesná. Špatně a nedůsledně jsme ji přebírali a nechávali jí hodně prostoru. V rozehrávce jsme ztráceli zbytečně hodně míčů," řekl Bobrovský.

Naopak Brňanky se jen s obtížemi dostávaly přes pozornou obranu soupeřek pod koš. Jejich zakončení z nepřipravených pozic chyběla přesnost a snaha častěji střílet z tříbodového území rovněž nevycházela.

Ve druhém poločase už Lavenderová sice slevila ze svého střeleckého výkonu v prvním poločase, průběh zápasu se ale příliš nezměnil. Domácí basketbalistky měly utkání pod kontrolou a Brňankám zvrat nepovolily.

"Prožíváme těžké období, hodně hráček máme zraněných nebo nemocných," uvedl brněnský kouč.

Evropská liga basketbalistek - 9. kolo:
Skupina B:
Wisla Krakov - BK IMOS Brno 79:58 (18:5, 39:25, 58:42)
Nejvíce bodů: Lavenderová 26, Quigleyová 10, Szottová-Hejmejová 9 - Jurčenková 15, Pecková 14, Keyová 10. Fauly: 16:17. Trestné hody: 19/13 - 19/16. Trojky: 2:4.
Šoproň - Fenerbahce Istanbul 53:57
Orenburg - Rivas Madrid 78:50.