Dánsko - Chorvatsko 29:27O evropský titul budou hrát házenkáři Dánska a Francie

Herning

Házenkáři Francie a domácího Dánska se v neděli utkají o evropský titul. V semifinále šampionátu v Herningu porazili olympijští vítězové Francouzi úřadující mistry světa Španěly 30:27, obhájci kontinentálního titulu Dánové zdolali Chorvatsko 29:27.

Španělský házenkáři Gedeon Guardiola (vlevo) a Jorge Maqueda se snaží blokovat Francouze Luca Abalu v semifinále ME.

Právě oba finalisté se podělili o poslední čtyři sady zlatých medailí z ME. Francie vyhrála šampionát v letech 2006 a 2010, Dánové v roce 2008 a předloni.

Francouzi prohráli poločas 12:14, navíc v 53. minutě přišli po červené kartě o Luku Karabatice, přesto postoupili. Nejvíce je trápil Joan Canelles, opora bundesligového Hamburku se trefila desetkrát.

Také Dánsko v polovině utkání ztrácelo o dva góly, ale po změně stran už neochvějně mířilo za dalším postupem do finále. Týmy Chorvatska a Španělska se o evropský bronz utkaly i před dvěma lety, úspěšnější tehdy byli chorvatští reprezentanti.