Basketbalistky Brna získaly podesáté Český pohár

Basketbalistky Gambrinusu Brno vyhrály podesáté za sebou Český pohár a oslavily stejné jubileum jako nedávno v ligové soutěži. V nedělním finále v Mladé Boleslavi porazily stejně jako v boji o ligový titul USK Praha, v zápase po hladkém průběhu zvítězily vysoko 110:66. Na třetím místě skončil Trutnov, který zdolal Strakonice 74:70.

Za posledních deset dnů se oba fináloví soupeři střetli už počtvrté a tentokrát měl zápas zcela jednoznačný charakter hned od úvodních minut. Po deseti minutách Brňanky vedly 29:16. Náskok rovnoměrně narůstal i nadále až na konečný rozdíl 44 bodů.

"Podali jsme velmi dobrý výkon hlavně v útoku, z pohledu přípravy na turnaj Final Four jsem spokojen," řekl trenér Jan Bobrovský. Brňanky čeká v příštím týdnu na závěr sezony boj o úspěch v Evropské lize, v semifinále se utkají s maďarskou Pécsí.

V zápase o třetí místo provázely hru obou týmů výkyvy. Trutnov lépe začal, ve druhé čtvrtině se však dostal do útlumu. V poločase vedly Strakonice nečekaně 42:34. Basketbalistky Trutnova rozhodly o svém vítězství až zlepšenou hrou v závěrečných pěti minutách.

Finále:
Gambrinus Brno - USK Praha 110:66 (29:16, 60:34, 87:49)
Nejvíce bodů: Žirková 19, McWilliamsová 17, Machová 16, Vítečková 15, Veselá 14, Večeřová 13, Kováčová 10 - Pavlíčková 16, Brownová 14. Rozhodčí: Vyklický, Macela. Fauly: 14:12. Trestné hody: 10/9 - 15/12. Trojky: 5:8. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Večeřová.
O 3. místo:
Loko Trutnov - AB MUS Strakonice 74:70 (19:15, 34:42, 54:61)
Nejvíce bodů: P. Kulichová a Johnová po 16, Stejskalová a Ziklová po 12, Borecká 11 - Vodrážková 27, Musilová 18, Petrovická 13. Rozhodčí: Rozsypal, Kittlerová. Fauly: 21:17. Trestné hody: 19/13 - 22/18. Trojky: 3:4. Diváci: 150. Nejlepší hráčka: Vodrážková.