Rubriky:

Míčové sporty

Poruba uštědřila Mostu třetí porážku v sezóně a vede interligu

25. ledna 2014 20:59 - Praha

Úřadující šampiónky z Mostu utrpěly v házenkářské interlize třetí porážku v sezoně a po prohře 24:26 na hřišti Poruby klesly na čtvrté místo tabulky. Vítězky, které mají jako jediné odehraných všech 15 zápasů, si udržely domácí neporazitelnost a díky zisku dvou bodů se ujaly vedení v soutěži.

Svěřenkyně trenéra Jána Beňadíka potvrdily, že týden před zápasem Challenge Cupu se švédským Höorem nabraly výbornou formu. "Zakládáme si na tom, abychom vycházeli hlavně z obrany a chodili do nebezpečných protiútoků a kontrů. To se nám dařilo," řekl po zápase trenér Poruby Beňádik.

Mosteckým házenkářkám se naopak v novém roce v obraně tolik nedaří. "Tým Poruby dnes chtěl více než my a nebylo to dnes poprvé, kdy soupeř chtěl více než my v poslední době. Víme o tomto problému, pracujeme s ním a celý leden se neodvíjí tak, jak jsme si představovali," posteskl si trenér Mostu Dušan Poloz.

"Naše holky nezapomněly hrát házenou, jen zapomněly chtít vyhrávat. Někdy ani slovo chtít nestačí, chybí tam takový náboj jako loni," dodal Poloz.

Interliga házenkářek - 13. kolo:
Partizánske - Jindřichův Hradec 28:20 (15:11)
Nejvíce branek: Blažeková 6, Bettáková 5, Hollá 5 - Krupicová 6, Eliášová 5.
Písek - Slavia Praha 25:29 (9:15)
Nejvíce branek: Součková 6, Malá 6/4, Michková 5 - Rajnohová 7/1, Stellnerová 6, H. Kutlvašrová 5.
Poruba - Most 26:24 (13:13)
Nejvíce branek: Poznarová 9, Adámková 5, Hrbková 4 - Martinková 6, Janoušková 5, M. Vysloužilová a Růčková po 4.
ČTK

Zrušit