Krize Clevelandu pokračuje, prohrál v Detroitu

NEW YORK

Pošesté z posledních osmi zápasů v zámořské NBA basketbalisté Clevelandu prohráli. V neděli neuspěli na půdě obhájců titulu z Detroitu, kterým podlehli 87:90. Hostujícímu celku, v jehož barvách se na hřiště nedostal český basketbalista Jiří Welsch, nepomohlo ani sedmatřicet bodů nejlepšího střelce zápasu LeBrona Jamese.

Clevelandu se tak opět o něco přiblížila možnost, že nepostoupí do play-off, o nějž bojují s New Jersey a Philadelphií. "Všichni vědí, že tahle porážka nás bude možná mrzet. První polovinu zápasu jsme zvládli, ve druhé soupeř srovnal krok. K vítěznému závěru nám scházel i kus štěstí," prohlásil James. Hvězdný Kavalír zkoušel v posledních okamžicích zápasu vyrovnat trojkovým hodem, jenže netrefil.

Další porážku si připsali i basketbalisté Los Angeles Lakers, hráči Dallasu se ale na palubovce soupeře po mohutném závěru domácích o vítězství hodně báli. Lakers přestříleli Dallas v závěrečné čtvrtině 42:29, nakonec jim ale nepomohlo ani 33 bodů nejlepšího střelce zápasu Kobeho Bryanta a podlehli 112:114.

"Pokud se mě zeptáte na hodnocení zápasu před poslední čtvrtinou, řeknu, že jsem byl maximálně spokojený. Pokud se ale zeptáte na závěrečnou část, pak musím říct: katastrofa. S takovým obrazem hry do play-off nemůžeme," zlobil se po utkání na tiskové konferenci kouč Dallasu Avery Johnson.

Detroit - Cleveland 90:87
Nejvíc bodů: Hamilton 19 - James 37.
Nejvíc doskoků: Wallace 15 - Ilgauskas 17.
Nejvíc bodů: Jones 17 - Jackson 21.
Nejvíc doskoků: Haslem, Jones 10 - Davis 12.
Nejvíc asistencí: Wade 8 - Johnson 5.
Washington - Charlotte 106:104
Nejvíc bodů: Hughes 28 - Carroll 22.
Nejvíc doskoků: Jamison 13 - Wallace 7.
Nejvíc asistencí: Hughes, Jamison 5 - Knight 13.
Minnesota - Seattle 94:109
Nejvíc bodů: Sprewell 20 - Allen 34.
Nejvíc doskoků: Garnett, Griffin 8 - Allen 10.
Nejvíc asistencí: Cassell, Garnett, Sprewell 5 - Ridnour 11.
Portland - Utah 100:82
Nejvíc bodů: Patterson 23 - Okur, Snyder 15.
Nejvíc doskoků: Stoudamire 9 - Harpring, Okur 10.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 12 - Eisley 5.
New Jersey - Philadelphia 104:83
Nejvíc bodů: Carter 43 - Iverson 33.
Nejvíc doskoků: Carter, Scalabrine 11 - Dalembert 10.
Nejvíc asistencí: Kidd 16 - Iverson 8.
New York - Atlanta 135:139 pp
Nejvíc bodů: Crawford, Marbury 31 - Lue 32.
Nejvíc doskoků: Ariza 8 - Childress 11.
Nejvíc asistencí: Marbury 9 - Diaw 9.
Toronto - Boston 98:103
Nejvíc bodů: Rose 31 - Pierce 25.
Nejvíc doskoků: Bosh, Sow 7 - Pierce 11.
8. Memphis80443655,0
9. Minnesota80423852,5
10. LA Clippers80364445,0
11. LA Lakers80344642,5
12. Golden State80324840,0
13. Portland80265432,5
14. Utah80255531,3
15. New Orleans80186222,5
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "z" v konferenci.