Rubriky:

Míčové sporty

Čeští házenkáři se o postup na MS utkají se Srbskem

26. ledna 2014 13:34 - Verona

Čeští házenkáři se ve dvou zápasech play off o postup na mistrovství světa v příštím roce v Kataru utkají se Srbskem. Se stejným soupeřem už svedli souboj o start na šampionátech v roce 2007, 2009 a 2011, přičemž uspěli jen jednou. Dnešní los v dánském Herningu rozhodl o tom, že svěřenci Vladimíra Habera začnou dvojutkání venku 7., nebo 8. června. Odveta se uskuteční o týden později.

 

Wipf Alex, ČTK

Na dnes končícím evropském šampionátu v Dánsku Srbové stejně jako český celek neuspěli a obsadili nepostupové poslední místo v základní skupině. "Určitě je to jeden z těch těžších soupeřů, všechny státy bývalé Jugoslávie jsou hodně silné. Navíc pro ně bude motivací stejně jako pro nás, že vypadli na evropském šampionátu v základní skupině. Budou se chtít rehabilitovat," řekl ČTK kouč Haber.

Dvojice pro play off:
Srbsko - ČR
Maďarsko - Slovinsko
Rumunsko - Švédsko
Polsko - Německo
Řecko - Makedonie
Rusko - Litva
Bosna a Hercegovina - Island
Rakousko - Norsko
Černá Hora - Bělorusko

Srbsko, vicemistr Evropy ze šampionátu v roce 2012 na domácí půdě, je pro český celek častým soupeřem. Naposledy se oba týmy utkaly na začátku listopadu ve dvou přípravných zápasech před evropským šampionátem v Dánsku a Češi uhráli jedno vítězství a jednu remízu.

"Za nás nehrál Filip Jícha, jim zase scházel Marko Vujin, dva spoluhráči z Kielu. Takže v plné sestavě by to teoreticky mělo být stejné," podotkl Haber.

Předloni naopak Češi oba přípravné zápasy se Srby prohráli a proti balkánskému soupeři jim nevyšly ani dvě baráže o start na mistrovství světa v letech 2009 a 2011. Při druhém neúspěšném play off českému týmu scházel k postupu jediný gól. V roce 2006 národní celek souboj se Srbskem, tehdy ještě hrajícím společně s Černou Horou, zvládl a na MS 2007 se probojoval.

"Za částečnou výhodu se dá považovat, že hrajeme jako první venku. I když to je někdy zrádné. Každopádně myslím, že se dá očekávat velmi vyrovnaný boj," doplnil Haber.

Šampionát v Kataru se hraje od 17. ledna do 1. února příštího roku.

ČTK

Zrušit