Oklahoma - Atlanta 111:109Durant dal 41 bodů a zařídil vítězství Oklahomy nad Atlantou

Nejlepší střelec NBA Kevin Durant potvrdil skvělou formu a 41 body včetně vítězné střely 1,5 sekundy před koncem dovedl basketbalisty Oklahomy k výhře nad Atlantou 111:109. Brooklyn po sérii pěti vítězství podlehl Torontu 103:104.

Basketbalista Oklahomy Kevin Durant (č. 35) drží míč před bránícím Shelvinem Mackem z Atlanty.

Hráči Oklahomy byli většinu utkání s Atlantou pozadu a ve druhé půli prohrávali až o 14 bodů. Durant ale v poslední čtvrtině nastřílel 13 ze svých 41 bodů. Po jeho úspěšné střele ze čtyř metrů 1,5 sekundy před koncem si Hawks vzali oddechový čas, ale po špatném vyhození se nedostali k zakončení.

Durant nastřílel 30 a více bodů už v jedenáctém utkání za sebou, což je nejdelší série od roku 2003, kdy se to Tracymu McGradymu povedlo čtrnáctkrát v řadě.

Brooklyn si v roce 2014 připsal teprve druhou porážku a znovu se stejným soupeřem. Tentokrát byli Nets proti Torontu opravdu blízko k jedenácté výhře v tomto kalendářním roce, ale dvanáct vteřin před koncem zápasu udělal klíčovou chybu Deron Williams. Za stavu 103:102 pro Brooklyn Williamsovo vyhození z autu chytil Patrick Patterson a sám střelou rozhodl o výhře Toronta. Domácí už neměli oddechový čas a z nepřipravené pozice se Paul Pierce neprosadil.

"Jsem vděčný, že jsem dostal další příležitost," uvedl Patterson, který pár desítek vteřin před rozhodujícím ziskem při pokusu o trojku netrefil ani zařízení koše.

Phoenix uspěl ve Philadelphii

Raptors vedl s 31 body Kyle Lowry. Nets nestačil nejlepší výkon sezony Paula Pierce, jenž nastřílel 33 bodů.

Phoenix dobyl palubovku Philadelphie vítězstvím 124:113. Suns v utkání ani jednou neprohrávali a domácí trenér Brett Brown si už během prvních pěti minut zápasu vybral dva oddechové časy. Za vítěze nastřílel 30 bodů Gerald Green.

Minnesota poprvé od ledna 2009 porazila Chicago. K výhře 95:86 přispěl Kevin Love 31 body.

Los Angeles Clippers zvítězili v Milwaukee jasně 114:86 poté, co ve druhé čtvrtině předvedli šňůru 21:2. Nejlepším střelcem vítězů byl s 25 body náhradník Jamal Crawford.

3.Denver43222151,2
4.Minnesota44222250,0