Philadelphia a Memphis mají jisté play-off NBA

NEW YORK

Basketbalisté Philadelphie a Memphisu si zahrají play off zámořské ligy NBA. Memphis zaplnil poslední volné místo v Západní konferenci díky pondělnímu vítězství nad San Antoniem 94:92, Sixers si poradili s Milwaukee v poměru 122:106. O posledním postupujícím mezi týmy Východu se rozhodne mezi Clevelandem s Jiřím Welschem a New Jersey.

Základní část NBA skončí ve středu. Memphis pomohl výhrou nad San Antoniem i Phoenixu, protože mu definitivně zajistil titul konferenčního šampióna.

Zápas v Memphisu měl přitom dramatickou zápletku v závěru, protože ještě před vystřelením vítězného koše Mika Millera se ozval závěrečný klakson. Šlo však o technickou závadu, do konce zbývala ještě sekunda. Rozhodčí o situaci diskutovali pět minut, pak Millerův pokus uznali.

"Věděl jsem, že bude koš platit. Zbývalo přesně 1,4 sekundy, když jsem dostal přihrávku a já hned vystřelil. To bych měl hodně pomalou ruku," komentoval situaci Miller, autor 28 bodů.

Basketbalisté Phoenixu se o svém prvenství v Západní konferenci dozvěděli ještě v první čtvrtině a zcela uvolněni nasázeli za úvodních dvanáct minut Denveru 44 bodů. Po ofenzivní smršti nakonec vyhráli 128:114.

V dresu Philadelphie se nechtěl smířit s předčasným koncem sezóny Allen Iverson a svůj tým v zápase s Milwaukee dovedl za postupem 39 body, k nimž přidal 12 asistencí. "Celou sezonu jsme všichni věřili, že na play off máme," rozdával sebevědomí šťastný Iverson.

8. x-Memphis81453655,6
9. Minnesota81433853,1
10. LA Clippers81364544,4
11. LA Lakers81344742,0
12. Golden State81334840,7
13. Portland80265432,5
14. Utah81265532,1
15. New Orleans81186322,2
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" v konferenci.