Míčové sporty

Philadelphia a Memphis mají jisté play-off NBA

19. dubna 2005 10:58 - NEW YORK

Basketbalisté Philadelphie a Memphisu si zahrají play off zámořské ligy NBA. Memphis zaplnil poslední volné místo v Západní konferenci díky pondělnímu vítězství nad San Antoniem 94:92, Sixers si poradili s Milwaukee v poměru 122:106. O posledním postupujícím mezi týmy Východu se rozhodne mezi Clevelandem s Jiřím Welschem a New Jersey.

Základní část NBA skončí ve středu. Memphis pomohl výhrou nad San Antoniem i Phoenixu, protože mu definitivně zajistil titul konferenčního šampióna.

Zápas v Memphisu měl přitom dramatickou zápletku v závěru, protože ještě před vystřelením vítězného koše Mika Millera se ozval závěrečný klakson. Šlo však o technickou závadu, do konce zbývala ještě sekunda. Rozhodčí o situaci diskutovali pět minut, pak Millerův pokus uznali.

"Věděl jsem, že bude koš platit. Zbývalo přesně 1,4 sekundy, když jsem dostal přihrávku a já hned vystřelil. To bych měl hodně pomalou ruku," komentoval situaci Miller, autor 28 bodů.

Basketbalisté Phoenixu se o svém prvenství v Západní konferenci dozvěděli ještě v první čtvrtině a zcela uvolněni nasázeli za úvodních dvanáct minut Denveru 44 bodů. Po ofenzivní smršti nakonec vyhráli 128:114.

V dresu Philadelphie se nechtěl smířit s předčasným koncem sezóny Allen Iverson a svůj tým v zápase s Milwaukee dovedl za postupem 39 body, k nimž přidal 12 asistencí. "Celou sezonu jsme všichni věřili, že na play off máme," rozdával sebevědomí šťastný Iverson.

8. x-Memphis 81 45 36 55,6
9. Minnesota 81 43 38 53,1
10. LA Clippers 81 36 45 44,4
11. LA Lakers 81 34 47 42,0
12. Golden State 81 33 48 40,7
13. Portland 80 26 54 32,5
14. Utah 81 26 55 32,1
15. New Orleans 81 18 63 22,2
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" v konferenci.