Washington - Oklahoma City 96:81Wizards ukončili sérii Oklahomy, Veselý znovu nehrál

Washington

Basketbalisté Washingtonu ubránili nejlepšího střelce NBA Kevina Duranta a v sobotu slavili cenné vítězství nad Oklahomou 96:81. Vedoucí tým soutěže Thunder prohrál po deseti vyhraných zápasech. Český reprezentant Jan Veselý zůstal pošesté za sebou na lavičce Wizards, naposledy hrál 20. ledna.

Brazilec Nene (vlevo) z Wizards se snaží udržet míč před dotírajícími hráči Oklahomy.

Durantovi v pátek skončila výjimečná střelecká šňůra, protože po 12 zápasech se nedostal přes 30 bodů, a v sobotu se ve svém rodišti Washingtonu zastavil na 26 bodech. Po vyrovnaném prvním poločase pozvedl Wizards John Wall a třetí čtvrtinu vyhráli domácí o deset bodů. Tím zápas rozhodli.

Wallovi jako by dodala křídla výměna obuvi. „Nezdálo se mi. Teď při šňůře venku jsem hrál v bílých botech, tak jsem zkusil červené. Ale v první půli to pořád nebylo dobré, tak jsem se vrátil ke starým. To mi fakt pomohlo. Jsem trochu pověrčivý," přiznal Wall, jenž dal ve druhém poločase 15 ze svých 17 bodů.

Durant sháněl 100 lístků

Durant, který na zápas koupil pro svou rodinu a kamarády přes 100 vstupenek, netrefil ani jednu trojku ze šesti pokusů. Z celkových 21 střel z pole mu v koši skončilo jen osm. Nic platných mu nebylo všech deset proměněných trestných hodů. „Odvedli slušnou práci, všechna čest," řekl k obranné činnosti hráčů Washingtonu.

Obhájci titulu z Miami s pomocí 30 bodů LeBrona Jamese ukončili sérii čtyř výher New Yorku Knicks, na jejichž palubovce zvítězili 106:91. Střelcem dne byl však křídelní hráč Minnesoty Kevin Love, jehož 43 bodů však neodvrátilo porážku v Atlantě (113:120).