Washington - Portland 100:90Washington má v NBA po čtyřech letech pozitivní bilanci

Basketbalista Jan Veselý po šesti zápasech na lavičce znovu zasáhl do zápasu NBA a s Washingtonem v pondělní slavil vítězství 100:90 nad Portlandem. Jediný Čech v zámořské soutěži odehrál šest a půl minuty, do statistik si připsal po jedné asistenci a doskoku. Na koš vystřelil dvakrát, ale neúspěšně.

LaMarcus Aldridge (vlevo) z Portlandu v souboji s Johnem Wallem z Washingtonu Wizards.

Zápas s Portlandem byl pro hráče Wizards zlomový, protože po čtyřech letech dosáhli pozitivní bilance - při 24 výhrách a 23 porážkách. Úspěšnost nad 50 procent měli naposledy hned zkraje sezóny 31. října 2009.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

"Je to jen jeden zápas v plusu, ale cítíme obrovskou úlevu. Teď máme větší cíle, chceme dál vyhrávat, abychom nespadli pod padesát procent a už se o tom nemuseli bavit," přiznal John Wall, jenž přispěl k výhře Wizards 22 body.

Hrdinou pondělního programu NBA byl Randy Foye, který dalekonosnou trojkou se závěrečným klaksonem rozhodl o výhře Denveru nad Los Angeles Clippers 116:115. Nuggets k výhře pomohl Kanneth Faried 28 body a 11 doskoky, Ty Lawson přidal 27 bodů. Clippers nestačilo 36 bodů a 11 doskoků Blakea Griffina.

Indiana přehrála Orlando 98:79 a má v čele Východní konference náskok tří zápasů před úřadujícími šampióny z Miami, kteří porazili Detroit 102:96. Heat k výhře dovedl Dwyane Wade 30 body. O jeden více vstřelil nejlepší kanonýr ligy Kevin Durant a přes třicetibodovou hranici se dostal už potřicáté v sezoně. S Oklahomou se Durant a spol. radovali z výhry 86:77 nad Memphisem, která byla sedmou domácí v řadě.

Sacramento na svém hřišti deklasovalo Chicago 99:70. Hosté navíc dohrávali bez Joakima Noaha, který byl ve třetí čtvrtině vyloučen po druhé technické chybě. Francouzský pivot situaci neustál a začal rozhodčí urážet, za což jej zřejmě nemine další trest.