Montpellier - IMOS Brno 76:53Brněnské basketbalistky prohrály v Eurolize v Montpellieru a postup do play off se jim vzdálil

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v 11. kole Evropské ligy ve Francii s Montpellierem 53:76. Ze tří posledních utkání, které vesměs odehrály na soupeřových hřištích, české vicemistryně nevytěžily ani jedno vítězství a vidina postupu do play off se jim dva zápasy před koncem základní části soutěže znovu vzdálila.

Ke třem vítězstvím si Brňanky připsaly už sedmou prohru, naopak Montpellier ukončil sérii šesti porážek. Nejlepší střelkyní Brna byla Hanušová s 13 body.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině rozhodla o výsledku druhá desetiminutovka. V ní se Brňanky dostaly do herního útlumu, tuto část prohrály 13:25 a bodovou ztrátu už nedohnaly. Na jejich výpadku se podílela zejména nepřesná koncovka i zbytečné ztráty míčů při zakládání útočných akcí.

Ve snaze zabránit narůstání bodového manka nevycházely ani střelecké pokusy z tříbodového území a produktivitu postrádalo i zakončení v podkošovém prostoru. Soupeřkám se hráčky IMOSu vyrovnaly pouze v doskakování, což ale na vyrovnanou partii nestačilo. V brněnském týmu se střelecky dařilo pouze Jurčenkové s Hanušovou, které jen za první poločas zaznamenaly více než polovinu bodů svého týmu.

Zvrátit čtrnáctibodové manko už bylo po změně stran nad síly brněnských basketbalistek. Stačily pouze částečně srovnat krok a zabránit dalšímu narůstání rozdílu ve skóre.

V dalším kole hostí příští středu české vicemistryně Rivas Madrid a poslední zápas odehrají na půdě vedoucího týmu skupiny B dosud neporaženého Fenerbahce Istanbul.

Utkání 11. kola Evropské ligy basketbalistek:
Skupina B:
Montpellier - IMOS Brno 76:53 (16:14, 41:27, 61:42)
Nejvíce bodů: Robertová 19, Brémontová 16, Basková 10 - Hanušová 13, Jurčenková 11, Jalčová a Pecková po 7, Kašpárková 6. Trestné hody: 23/17 - 7/5. Fauly: 11:17. Trojky: 5:2.
Orenburg - Fenerbahce Istanbul 51:67
Wisla Krakov - Šoproň 80:56