Ve finále poháru basketbalistů nastoupí Nymburk proti Prostějovu

České Budějovice/Jindřichův Hradec

Ve finále Českého poháru basketbalistů se nymburští obhájci trofeje utkají s ligovými vicemistry z Prostějova. Favorizovaní Středočeši zvítězili v semifinále nad Opavou 95:53, Prostějov vyřadil Pardubice rovněž po vysoké výhře 86:64. Finálový zápas je na programu v sobotu od 18:00 v Jindřichově Hradci.

Nymburský Vojtěch Hruban (vlevo)

Utkání Prostějova s Pardubicemi, jimž v ligové tabulce patří druhá a třetí příčka, bylo od začátku nečekaně jednoznačnou záležitostí, moravský celek vedl už v poločase o 29 bodů. Jaromír Bohačík a Vojtěch Bratčenkov si ve vítězném mužstvu připsali po 17 bodech.

Naopak Opava držela v úvodu s Nymburkem krok, po první čtvrtině prohrávala jen 16:22, ale pak už se favorit rozjel k obvyklému suverénnímu výkonu.

Nymburk získal pohár už devětkrát, loni ho vybojoval posedmé za sebou. Tehdy ve finále porazil Pardubice 87:83, Prostějov skončil před rokem čtvrtý.

Finálový turnaj Českého poháru basketbalistů - semifinále:
Prostějov - Pardubice 86:64 (24:12, 54:25, 74:44)
Nejvíce bodů: Bohačík a Bratčenkov po 17, Švrdlík 12, Kratochvíl 11 - Nelson a Peterka po 15, Faifr a Sanders po 7. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Kučera. Fauly: 14:17. Trestné hody: 18/15 - 6/4. Trojky: 3:8.
Nymburk - Opava 95:53 (22:16, 49:35, 73:47)
Nejvíce bodů: Simmons 19, P. Houška 17, R. Rančík 10 - Vlček a Gniadek po 12, Dokoupil a Kvapil po 6. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Vondráček. Fauly: 17:24. Trestné hody: 27/22 - 17/12. Trojky: 7:5.