Brněnské derby vyhrál IMOS a dostal se na druhé místo

Basketbalistky IMOSu Brno zvítězily v derby na hřišti Valosunu 81:71 a posunuly se v lize na druhé místo tabulky nadstavbové skupiny A1 právě před dnešního soupeře. Oba brněnské celky mají shodně 20 výher a šest porážek. V čele zůstávají suverénní hráčky ZVVZ USK Praha, které vyhrály 91:66 v Hradci Králové a připsaly si už 26. vítězství.

Vicemistryně z IMOSu se opíraly téměř výhradně o hráčky základní sestavy, které nastřílely 76 z 81 bodů. Dařilo se zejména švédské reprezentantce Ashley Keyové, která zaznamenala 31 bodů, což je třetí nejlepší výkon této sezóny.

Valosun se hlavně díky Amber Spragueové (24 bodů) snažil a snížil osm minut před koncem na 62:65, ale obrat soupeřkám euroligové družstvo nedovolilo. IMOS vyhrál druhé ze tří dosavadních měření sil v sezóně.

Hráčky USK povzbuzené středeční výhrou nad silným Galatasarayem Istanbul v Evropské lize rozhodly zápas v nástupech do obou poločasů. Během úvodních tří minut získaly desetibodový náskok, který postupně zvýšily až na 27:10. Hradec, který nastoupil bez opory Michaely Staré, sice zabral, ale v úvodu druhé půle Pražanky znovu odskočily už na 21 bodů a definitivně rozhodly.

Nejlepší střelkyní zápasu byla ve výborné formě hrající Černohorka Jelena Dubljevičová, které na 17 bodů v dresu USK stačilo 18 odehraných minut.