Mostecké házenkářky prohrály i v Dánsku a v Poháru EHF skončily

Esbjerg

Házenkářky Mostu končí v Poháru EHF, v osmifinále je po dvou výhrách vyřadil Esbjerg. V prvním utkání před týdnem v Mostu zvítězil favorizovaný dánský celek 28:21, v domácí odvetě dnes zdolal české mistryně 28:26.

Most, který loni získal méně prestižní Vyzývací pohár, přišel o šanci na čtvrtfinálovou účast v druhém poločase domácího zápasu. Soupeřky si v něm vybudovaly sedmibrankový náskok a v odvetě jim stačilo kontrolovat vývoj.

V půli Esbjerg vedl o tři branky a po změně stran udržel vítězství, i když jeho hlavní ofenzivní hrozba Estavana Polmanová, která šesti góly rozhodla první zápas, tentokrát neskórovala. Dánský celek si v Poháru EHF zopakuje čtvrtfinálovou účast z roku 2011.

V mosteckém týmu byla nejlepší střelkyní autorka šesti branek Petra Beňušková.

Odveta osmifinále Poháru EHF házenkářek:
Team Esbjerg - Baník Most 28:26 (17:14)
Nejvíce branek: Ahlmová a Baunsgaardová po 6, Jensenová 5 - Beňušková 6, Martinková 4, M. Vysloužilová, Vítková a Borovská po 3. Rozhodčí: Wyss, Zowa (oba Švýc.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 570. První zápas 28:21, postoupil Esbjerg.