Úvodní duel play off NBA nevyšel doma jen Dallasu

NEW YORK

První kolo play off NBA začínali doma basketbalisté Bostonu, Detroitu, Seattlu a Dallasu. Domácí prostředí z nich nevyužili jen hráči Dallasu, kterým úvodní zápas vyřazovacích bojů pokazili Rakeťáci z Houstonu. Daleko k prohře však neměl také tým Seattle SuperSonics, který nad Králi ze Sacramenta zvítězil jen těsně 87:82.

S přehledem 106:85 si s celkem Philadelphia 76ers poradili úřadující mistři z Detroit Pistons. Bostonští Celtics si poradili s týmem Indiana Pacers 102:82.

Dallas nedokázal najít recept na střelecky disponovaného Tracyho McGradyho a poprvé po devíti zápasech na domácí palubovce prohrál. Šestý nejlepší kanonýr základní části pomohl Houstonu vypracovat si v úvodu druhé čtvrtiny náskok až 19 bodů, celkem si připsal 34 bodů. Necelých deset minut před koncem sice domácí snížili na čtyřbodový rozdíl, na zvrat se už ale nezmohli. O pojištění náskoku se postarali Mike James a Jon Barry, kteří jako jediní z obou týmů mají prsteny pro vítěze NBA díky loňskému triumfu s Detroitem.