Dallas - Miami 106:117James po Utkání hvězd exceloval, proti Dallasu dal 42 bodů. Veselý nehrál

New York

Čtyřnásobný nejužitečnější hráč NBA LeBron James v prvním zápase po víkendovém Utkání hvězd exceloval a 42 body dovedl basketbalisty Miami k vítězství nad Dallasem 117:106. O tři body vylepšil své dosavadní střelecké maximum v tomto ročníku a navíc přidal devět doskoků a šest asistencí.

LeBron James (vpravo) z Miami v souboji s Shawnem Marionem z Dallasu.

"Je skvělý a my to víme," řekl trenér Dallasu Rick Carlisle. "Už minule nám nasázel spoustu bodů a teď byl ještě lepší," dodal.

Obhájci titulu vyhráli nad Dallasem pošesté za sebou. Vítězná série Miami ve vzájemných zápasech trvá od porážky ve finále play off v roce 2011, která překazila Jamesovo tažení za triumfem v soutěži hned v první sezóně v dresu Heat.

Pondělní výhrou se Miami zároveň naladilo na čtvrteční šlágr proti vedoucímu týmu NBA Oklahomě, v němž se proti sobě postaví James a nejlepší střelec soutěže Kevin Durant.

Miami je ve Východní konferenci druhé za Indianou, která si pojistila výrazný náskok vítězstvím nad Atlantou 108:98. Velkou zásluhu na výhře měl Paul George, jenž dal 26 bodů, včetně čtyř trojek.

Washington bez Jana Veselého prohrál s Torontem 93:103 a připsal si třetí porážku v řadě. Na domácí palubovce si pohoršil na 13 výher a 14 nezdarů.

Ještě delší sérii porážek má na kontě Denver, který doma podlehl Phoenixu 107:112 po prodloužení a neuspěl v pátém utkání po sobě. V dresu Suns zářil Gerald Green, který si 36 body vytvořil střelecký rekord. Osm bodů dal v pětiminutovém prodloužení, které Phoenix vyhrál 13:8.