Rubriky:

Míčové sporty

Hvězdy NBL v basketbalové exhibici porazily výběr polské ligy

2. března 2014 18:38 - Pardubice

Výběr české basketbalové ligy v exhibičním Utkání hvězd v Pardubicích zdolal nejlepší hráče polské ligy 109:105 a oplatil jim loňskou porážku z Vratislavi. Nejlepším střelcem byl s 22 body Jaromír Bohačík z Prostějova.

 

David Taneček, ČTK

Výběr Mattoni NBL musel v domácím prostředí téměř celý zápas dotahovat náskok soupeře z Tauron Ligy. Staral se o to zejména Bohačík, který jen v první půli trefil čtyři trojky ze čtyř pokusů.

Na polské straně bavil diváky zejména vítěz soutěže ve smečování Christian Enyenga, který má za sebou zkušenosti z NBA. Oporou hostů byl také 218 centimetrů vysoký pivot Cezary Trybaňski.

Ve třetí čtvrtině zářil ústecký Kwamain Mitchell a táhl český tým za vyrovnáním, ale v závěru Polsko znovu uteklo a do poslední části šlo s náskokem devíti bodů. Jenže pak zavelel opavský rozehrávač Jakub Šiřina, který společně s Mitchellem a Bohačíkem přehrávali polský výběr a zařídili vítězství.

Součástí exhibice byly tradičně i dovednostní soutěže. Králem smečařů se podle očekávání stal Konžan Enyenga, který ovládl už sobotní kvalifikaci v pardubickém nákupním centru, kde svým výskokem ohromil diváky. Ve finále zasmečoval pozadu po nahození a porazil nymburského Vojtěcha Hrubana. Tomu nestačilo ani to, že ve finále přeskočil Šiřinu.

Šampiónem trojkařů se stal Tre Simmons z Nymburku, který byl jasně nejlepší už v kvalifikaci. Nastřílel 19 bodů a porazil své polské protivníky i další zástupce české ligy Luďka Jurečku z Ostravy a Pavla Slezáka z Prostějova. Ve finále Simmons předčil ziskem 18 bodů Adama Waczyňského ze Sopot poslední střelou, která měla dvoubodovou hodnotu.

Utkání hvězd české a polské basketbalové ligy mužů v Pardubicích:
Výběr Česka - Výběr Polska 109:105 (21:24, 47:51, 75:84)
Nejvíce bodů: J. Bohačík 22, Muirhead 16, Šiřina 13, K. Mitchell 11, Benda 10 - Dragičevič a Eyenga po 18, Trybaňski 17, Dulkys 8. Fauly: 10:5. Trestné hody: 7/6 - 13/7. Trojky: 11:10.
Dovednostní soutěže:
Střelba trojek:
1. Tre Simmons (Nymburk) 18 bodů
2. Adam Waczyňski (Sopoty) 16
3. Przemyslaw Zamojski (Zielona Góra) 14
Smečování:
1. Christian Eyenga (Zielona Góra) 48
2. Vojtěch Hruban (Nymburk) 46
3. Devidas Dulkys (Wloclawek) 44
ČTK

Zrušit