Opavští basketbalisté bez Šiřiny opět prohráli s Kolínem

Opavští basketbalisté bez zraněného klíčového rozehrávače Jakuba Šiřiny prohráli v 37. kole NBL s Kolínem a stejnému soupeři podlehli už potřetí v sezóně. Po domácí porážce 64:78 se třetí Opavě přiblížil Děčín, který na palubovce posledního Jindřichova Hradce vyhrál o dva body (72:70).

Šiřina si poranil nohu při víkendovém souboji s Pardubicemi a jen z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči bojují s nervozitou, často chybují a marně se snaží smazat bodový náskok Kolína. "Dalo se vyhrát, ale museli bychom podat optimální výkon. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. A utkání se nám vůbec nevydařilo," řekl kouč Slezanů Petr Czudek.

Druhý tým ligové tabulky Prostějov porazil doma Pardubice 90:64, ale trhák se domácím povedl až v závěru třetí čtvrtiny. S pomocí tří trojek, z nichž dvě dal Pandula, se z manka 47:51 dostali do trháku 64:53.

"Začátek byl vydařený, pak se to ale trochu pokazilo. Naštěstí nám vyšla druhá polovina třetí čtvrtiny, kdy jsme odskočili na dvoucifrerný rozdíl. V takových situacích už se cítíme dobře, čemuž odpovídal závěr zápasu," uvedl prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 37. kolo:
Opava - Kolín 64:78 (16:25, 31:42, 52:64)
Nejvíce bodů: Blažek 19, Gniadek a Cvek po 9 - Lewis 17, Machač a Mitchell po 12. Rozhodčí: Paulík, Matějek, Komprs. Fauly: 25:20. Trestné hody: 16/12 - 28/22. Trojky: 4:8. Diváci: 550.
Brno - USK Praha 86:93 (23:22, 41:42, 64:65)
Nejvíce bodů: Zachrla 21, Geiger 17, Dygrýn a Henderson po 13 - Feštr 30, Vocetka 24, Chán 15. Rozhodčí: Kučera, Vondráček, Remenec. Fauly: 22:19. Trestné hody: 20/16 - 27/23. Trojky: 6:8.
Jindřichův Hradec - Děčín 70:72 (17:22, 38:35, 60:54)
Nejvíce bodů: Tracey 24, Laroche 15, Novák 11 - Jiříček 20, Stria 19, Bažant 10. Rozhodčí: Vyklický, Galajda, Heinrich. Fauly: 24:23. Trestné hody: 24/16 - 25/17. Trojky: 4:5.
Prostějov - Pardubice 90:64 (20:16, 41:40, 64:53)