USK Praha - Ústí 80:78Basketbalisté USK po velkém obratu poprvé porazili Ústí

Basketbalisté USK Praha porazili v předehrávce 38. kola NBL Ústí nad Labem 80:78. Skalp Severočechů získali v této sezoně až na čtvrtý pokus, a to díky velkému obratu v poslední čtvrtině, v níž na začátku druhé minuty ještě prohrávali o 15 bodů.

Závěrečné hrací období na Folimance nevyšlo hvězdě hostů Kwamainu Mitchellovi, přestože byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu. Po třetí pauze se trefil jen jednou z pole a pak už dal pouze dvě šestky, které v 36. minutě představovaly posledním zápis hostů do střelecké listiny. Od té doby už od stavu 69:78 skórovali jen domácí, nejlepší kanonýr ligy Mitchell zakončil nepřesnou střelou hned čtyři útoky.

Lídry USK byli Lukáš Feštr s 26 body a Stanislav Votroubek, autor 22 bodů včetně pěti trojek. Oba přidali po sedmi doskocích. Vítězný koš dal Jan Štěrba.

"V prvním poločase jsme měli problémy s hrou Mitchella. Pak jsme se před poslední čtvrtinou zvedli a agresivní hrou dostali zpátky do zápasu. Tým dnes ukázal velký charakter," řekl domácí trenér Ken Scalabroni. "Zápas jsme měli jasně vyhrát, nepovedlo se. Hráči evidentně čtvrtou čtvrtinu odchodili. Doufám, že se z tohohle poučíme," zlobil se ústecký trenér Martin Stavěl.

USK na devátém místě živí teoretickou naději na play off, od osmého Kolína dělí Pražany tři výhry a zbývá jim sehrát pět zápasů. Středočeši ale mají ještě dva zápasy k dobru. Ústí nad Labem má na šestém místě play off jisté, ale pohoršilo si v boji o umístění v horní čtyřce.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 38. kolo:
USK Praha - Ústí nad Labem 80:78 (21:18, 32:43, 55:69)
Nejvíce bodů: Feštr 26, Votroubek 22, Chán a Štěrba po 8 - K. Mitchell 28, Lewis 16, Šteffel 12. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Baloun. Fauly: 17:21. Trestné hody: 18/14 - 11/8. Trojky: 8:4.
1.Nymburk171701543:1025100,0
2.Prostějov352782918:251777,1
3.Opava3522132861:261562,9
4.Děčín3521142810:267560,0
5.Pardubice3621152956:280858,3
6.Ústí nad Labem3621152836:288758,3
7.Ostrava3416182795:275547,1
8.Kolín3515202702:282742,9