Miami - Denver 107:111Mizérii basketbalistů Miami prohloubila v NBA porážka s Denverem

Basketbalisté Denveru bez Jana Veselého zvítězili na hřišti Miami 111:107 a uštědřili úřadujícímu šampiónovi NBA pátou porážku z uplynulých šesti zápasů.

Kenneth Faried z Denveru letí vzduchem při duelu proti Miami.

„Je to těžké období, takové jsme nezažili asi od sezóny 2010/11. Něco v týmu nefunguje, musíme na to přijít,“ uvedl Dwyane Wade, jenž dal za Miami 19 bodů.

Nejlepším střelcem domácích byl Ray Allen, který si 22 body vylepšil sezónní maximum, o bod méně dal LeBron James. Denver, který v první čtvrtině prohrával až o 14 bodů, vedl s 24 body Kenneth Faried. Náhradník Darrell Arthur přispěl 18 body.

Miami ztrácí už tři vítězství na Indianu v boji o pozici jedničky Východní konference. Pacers v pátek zvítězili 101:94 na palubovce Philadelphie, která má momentálně nejhorší formu ze všech týmů NBA. Pro Sixers to byla devatenáctá porážka v řadě, a pokud prohrají i v noci ze soboty na neděli s Memphisem, vyrovnají nelichotivý klubový rekord. Dvacet zápasů po sobě během jedné sezóny nezvládli před 31 lety, kdy vyhráli pouze devět z celkových 82 utkání. Ligový antirekord drží Cleveland, který v ročníku 2010/11 prohrál 26 duelů za sebou. Za Indianu nastřílel 25 bodů Paul George.

Na koni jsou Los Angeles Clippers, kteří zdolali Utah 96:87 a zvítězili podesáté v řadě. Ve třetí třetině sice prohrávali 60:70, ale pak předvedli šňůru 20:2. Blake Griffin se na výhře podílel 20 body a Chris Paul dal 18 bodů, přestože si během utkání poranil kotník.

O jednu výhru kratší sérii má na kontě San Antonio, které rozneslo oslabené Los Angeles Lakers 119:85 a uštědřilo jim nejtěžší porážku v historii vzájemných zápasů. Trenér Gregg Popovich mohl šetřit své opory a dát více prostoru náhradníkům, z nichž se hned pětice dostala při střelbě do dvouciferných čísel. Spurs si pojistili vedení v soutěži před svými pronásledovateli Indianou a Oklahomou. Lakers prohráli pátý z posledních šesti zápasů.

Výsledky NBA:
Boston - Phoenix 80:87
Charlotte - Minnesota 105:93
Golden State - Cleveland 94:103
Miami - Denver 107:111 (Veselý za hosty nehrál)
2.Portland66432365,2
3.Minnesota64323250,0