Kazaň - Nymburk 85:71Nymburk prohrál s Kazaní i ve VTB lize a skončí předposlední

Kazaň

Basketbalisté Nymburku prohráli s Kazaní také ve VTB lize. Po středečním vyřazení v osmifinále Evropského poháru dnes ruskému klubu podlehli znovu na jeho palubovce 71:85 a ve VTB neuspěli už pošesté za sebou. V tabulce skončí český mistr předposlední, naopak Kazaň skupinu A vyhrála.

Vojtěch Hruban z Nymburka (vlevo) a Andrew Goudelock z Kazaně.

Nymburk, který opět nastoupil bez Rančíka a Ilievského, znovu vydržel s Kazaní hrát vyrovnaně jen v první čtvrtině a do 9. minuty dokonce udržoval mírné vedení. V závěru poločasu však Kazaň získala dvouciferný náskok.

Po změně stran se Nymburk snažil vrátit do zápasu a snížil na pět bodů, pak však opět přišel menší výpadek, Kazaň utekla na 15 bodů a nedovolila žádné drama.

Nejlepším hráčem Nymburku byl pivot Mahalbašič, který zaznamenal double double za 12 bodů a 10 doskoků a pasáž s ním na hřišti Nymburk prohrál jen o tři body. Dalších 11 bodů přidal rozehrávač Massamba, který však zároveň měl na kontě osm ztracených míčů.

Poslední zápas VTB ligy sehraje Nymburk doma v pondělí 24. března s Petrohradem.

VTB liga basketbalistů - skupina A:
Kazaň - Nymburk 85:71 (25:24, 51:40, 65:55)
Nejvíce bodů: Goudelock 14, Eidson a Veremejenko po 12, Sokolov 10 - Mahalbašič 12, Page a Massamba po 11, Simmons 10. Fauly: 17:20. Trestné hody: 17/14 - 14/11. Trojky: 7:6.