Lovosičtí házenkáři před šlágrem s Plzní udolali Frýdek-Místek

Házenkáři Lovosic odpověděli v 1. kole extraligové nadstavby na páteční úspěch Plzně a po výhře 23:21 nad Frýdkem-Místkem ztrácejí na lídra skupiny o titul nadále dva body. Plzeň a Lovosice čeká v příštím kole vzájemný zápas.

Ačkoliv hosté přijeli jen s osmi hráči do pole, favorit zlomil jejich odpor až po změně stran. V úvodu druhého poločasu vedl Frýdek-Místek ještě 14:12, pak však skoro čtvrthodinový úsek vyhráli domácí 7:1 a vítězství přes pokračující odpor soupeře udrželi.

Na třetí místo se posunuly Hranice, které zvítězily na palubovce mistrovského Jičína 24:18 a vyměnily si s ním pořadí. Domácí propadli ve druhém poločase, ten první prohráli jen o gól.

Výsledky 1. kola nadstavby extraligy házenkářů
Skupina o titul:
Lovosice - Frýdek-Místek 23:21 (12:13)
Nejvíce branek: Klimt 6, Landa 3, Motl 3/1 - Dyba 6, Strack 4, Mynář 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 8:3. Diváci: 500.
Jičín - Hranice 18:24 (9:10)
Nejvíce branek: Hlava a Naimann po 4, Skopal 3 - Stržínek 6, Čadra a Šíra po 4, Galus 4/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 3:2. ČK: 30. Brož (Hranice). Diváci: 640.
KP Brno - Přerov 28:29 (12:16)
Nejvíce branek: Hubáček 8, Hanták 6 - Hardt 10, Veřmiřovský 7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Trestné hody: 5/5 - 4/4. Vyloučení: 3:6. Diváci 350.
Zubří - Zlín 24:20 (9:10)
Nejvíce branek: Trifunovič 8, Mičkal 4, Václav a Kašpárek po 3, Šlachta 3/3 - Kafka 6, Plšek a Aspridis po 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3:0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 700.