Denver - LA Clippers 110:100Denver znovu ukončil v NBA vítěznou sérii Clippers, Veselý nehrál

Denver

Basketbalisté Denveru opět ukončili Clippers vítěznou sérii v NBA. V minulé sezóně byli prvními, kdo po 17 zápasech dokázal klub z Los Angeles porazit, a v pondělí se jim to povedlo znovu. Nuggets zastavili soupeři jedenáctizápasovou sérii, druhou nejdelší v klubové historii, vítězstvím 110:100. Jan Veselý v dresu Denveru do hry nezasáhl.

Kenneth Faried (vlevo) z Denveru uniká Blakeu Griffinovi (č. 32) z Los Angeles Clippers.

V Pepsi Centru byl po třech čtvrtinách vyrovnaný stav (83:83), až v poslední pětiminutovce domácí utkání rozhodli šňůrou 13:2. Šest svěřenců Briana Shawa se dostalo do dvouciferných čísel. Dařilo se hlavně podkošovým hráčům - J.J. Hickson nasbíral 21 bodů a 11 doskoků, Kenneth Faried přidal 18 bodů a 16 doskoků. Na svůj slabší sobotní výkon proti Atlantě dal zapomenout Ty Lawson 19 body.

Clippers nestačilo 29 bodů Chrise Paula a 26 bodů Blakea Griffina. "Nestaráme se o šňůry, ale o to, abychom byli připraveni na play off. Důležitá je jenom naše hra," řekl Griffin, čerstvě vyhlášený nejlepší hráč minulého týdne.

Tým z Los Angeles na třetím místě Západní konference ztrácí dva zápasy na druhou Oklahomu, jež zvítězila v Chicagu 97:85 díky šňůře 13:0 v poslední čtvrtině. S 35 body a 12 doskoky Oklahomu za vítězstvím dovedl nejlepší střelec ligy Kevin Durant. Po jednozápasovém odpočinku se do sestavy vrátil Russell Westbrook, jemuž chyběl jeden doskok i asistence k triple double. Bodů dal 17.

Vedoucí tým Východní konference Indiana porazila druhý nejhorší tým soutěže Philadelphii 99:90. Zatímco se Pacers mohli radovat z 50. výhry v sezóně, což se jim povedlo poprvé od ročníku 2003/04, Sixers stanovali 21. prohrou v řadě nový klubový rekord. Ligové maximum je ještě o pět porážek delší, černou sérii prožil Cleveland v sezóně 2010/11.

O největší vítězství dne se postarali hráči Houstonu, kteří i bez Dwighta Howarda přejeli Utah 124:86.