Basketbalisté Nymburka jsou opět ve finále ligy

Basketbalisté Nymburka se po roce opět probojovali do finále nejvyšší domácí soutěže, v němž budou obhajovat loňský titul. Semifinálovou sérii s A Plus Brno ukončili v nejkratším možném čase, sobotní třetí zápas vyhráli 80:72.

Svěřenci reprezentačního kouče Michala Ježdíka prohráli první poločas o čtyři body, ale po přestávce svého soupeře předčili a druhou polovinu utkání vyhráli 47:35. "Jsem rád, že jsme vyhráli ve třech zápasech a můžeme se dobře připravit na finále. Brno sehrálo tři dobrá utkání, která měla hodně podobný průběh. Na soupeřově výkonu se podepsala pětizápasová série s Děčínem, na což jsme popravdě spoléhali. Ta střelecká pohoda jim nemohla vydržet," prohlásil Ježdík.

Asistent brněnského trenéra Libor Jeřábek si pochvaloval povedený vstup do utkání. "Dostali jsme se do vedení, které jsme poměrně dlouho udržovali, ale došly nám síly. Svoboda, Maleš a Benda hráli skoro celé utkání. Podali jsme slušný výkon a rozloučili se důstojně," mínil Jeřábek.

Nymburk - A Plus ŽS Brno 80:72 (15:12, 33:37, 60:58)
Nejvíce bodů: Nečas 18, Whitfield 14, Johnson a Hess po 13 - Svoboda 22, Maleš 18, Benda 12. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš. Trestné hody: 16/12 - 25/16. Trojky: 4:6. Fauly: 20:14. Diváci: 900. Nejlepší hráč: Nečas.
Konečný stav série: 3:0.

Prostějov zatím poslední krok do finále neudělal. S Kunínem dnes doma prohrál 93:100 po prodloužení, počtvrté se bude hrát ve středu 11. května od 18:10 v Novém Jičíně.

Na začátku utkání otočil domácí celek nepříznivý stav 2:5 na 9:5 a do konce první čtvrtiny pak už Prostějovští vedení neztratili. Pomohly jim i tři tříbodové zásahy a na začátku druhé čtvrtiny přibyly další dva. Do poloviny duelu si domácí zajistili velmi slibný náskok 15 bodů, ale v třetí části přišel střelecký výpadek a hosté snížili až 65:67.

Do závěrečné čtvrtiny šel hanácký tým ještě se sedmibodovým náskokem, Kunínu však narostla křídla. Hosté záhy srovnali a nakonec se prodlužovalo. V nastavení dokázal Kunín hrát klidnější a přesnější basketbal a poprvé v semifinále zvítězil.

Prostějov - Kunín 93:100 po prodl. (26:15, 50:35, 72:65, 89:89)
Nejvíce bodů: Callahan a Palmer po 22, Stuchlý 19 - Warrick 31, Šoška 29, Tomeljak 19. Rozhodčí: Šedivý, Galajda. Trestné hody: 27/22 - 37/30. Fauly: 25:23. Trojky: 9:7. Nejlepší hráč utkání: Warrick (Kunín). Diváci: 1750.
Stav série: 2:1.