Volejbalisté Českých Budějovic byli proti Benátkám opět suverénní

Volejbalisté Liberce, Českých Budějovic a Ostravy zvládli ve čtvrtfinále play off extraligy i druhé domácí zápasy. Ve zbývající sérii na čtyři vítězství mezi Zlínem a ČZU Praha je stav nerozhodný 1:1.

Suverénně si i v druhém čtvrtfinále počínali Českobudějovičtí, kteří znovu porazili Benátky nad Jizerou 3:0. Hosté díky tvrdým útokům Filipa Nesvačila dokázali zdramatizovat koncovku první sady (25:23), pak už ale mířil k hladké výhře favorizovaný Jihostroj.

"Koncovku prvního setu si soupeř pohlídal, pak už byl lepší," uznal trenér hostů Miroslav Malán. "Druhý zápas byl jiný než ten první, Benátky postupně odcházely. V Benátkách bychom chtěli vyhrát, soustředíme se na nedělní zápas," uvedl kouč vítězného celku Jan Svoboda.

Vítěz základní části Liberec ztratil s Brnem jen první set, zato Příbram v Ostravě podlehla až po zcela vyrovnané bitvě 14:16 v tie-breaku. Domácí univerzál Igor Rehák přispěl k výhře obhájců mistrovského titulu 31 body. Zlín po středeční hladké porážce zvítězil nad ČZU Praha 3:1 a srovnal stav série.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 2. zápasy:
Ostrava - Příbram 3:2 (-23, 21, 14, -16, 14)
Nejvíce bodů: Rehák 31, Čechmánek 14, Fořt 12, Sundberg 11 - Rojas 13, Bezděka 12, Burt 10. Stav série: 2:0.
České Budějovice - Benátky nad Jizerou 3:0 (23, 14, 11)
Nejvíce bodů: Kriško 19, R. Mach 12, Michálek 9 - F. Nesvačil a Dittrich po 8, M. Nesvačil 6. Stav série: 2:0.
Zlín - ČZU Praha 3:1 (18, -22, 23, 25)
Nejvíce bodů: Kostoláni 16, A. Bartoš 15, Kolář 14, Navláčil 13 - Finger 16, Böhm 13, Lohr 12. Stav série: 1:1.
Liberec - Brno 3:1 (-21, 18, 12, 22)
Nejvíce bodů: Hadrava 24, Hýský 13, Beer a Leikep po 11 - Katona 14, Zmrhal 13, Rychecký 11. Stav série: 2:0.