Denver - San Antonio 102:133 Vedoucí San Antonio přejelo Denver s Veselým v sestavě

New York

Basketbalisté San Antonia vyhráli v NBA šestnáctý zápas za sebou. Nejlepší celek tohoto ročníku v pátek zvítězil v Denveru výrazným rozdílem 133:102. V domácím týmu nastoupil i Jan Veselý, který předchozí dva zápasy vynechal kvůli naraženým žebrům. Český reprezentant odehrál téměř 23 minut, připsal si pět bodů, šest doskoků a tři bloky.

Český basketbalista Jan Veselý (vpravo) brání Argentince Ginobiliho ze San Antonia.

Spurs chybí už jen jedna výhra k vyrovnání klubového rekordu z roku 1996. „To je velká výzva," prohlásil Tim Duncan, který v Denveru nastřílel do domácího koše 20 bodů. Ještě o sedm bodů lepší byl rozehrávač Marco Belinelli.

První triple double v sezóně si připsal LeBron James z Miami, které vyhrálo v Detroitu jednoznačně 110:78. Hvězda týmu Heat k tomu pomohla 17 body, 12 asistencemi a deseti doskoky, v závěrečné čtvrtině už přitom mohl James díky velkému náskoku odpočívat.

Durant stíhá legendárního Jordana

Na triple double dosáhl také Kevin Love z Minnesoty, který zaznamenal 22 bodů, deset doskoků a stejný počet asistencí. Timberwolves zvítězili nad Los Angeles Lakers vysoko 143:107. Indiana dva dny po vítězství v duelu nejlepších klubů Východní konference nad obhájci titulu z Miami prohrála ve Washingtonu 78:91.

Kevin Durant se opět přiblížil k rekordu slavného Michaela Jordana, jenž v osmdesátých letech nastřílel ve 40 utkáních za sebou minimálně 25 bodů. Nejlepší současný ligový střelec Durant odehrál 37. takový zápas, tentokrát 29 body pomohl Oklahomě k výhře 94:81 nad Sacramentem.