Houston - Oklahoma City 111:107Durant dal v NBA znovu přes 25 bodů a vyrovnal Jordanův rekord

New York

Nejlepší střelec tohoto ročníku NBA Kevin Durant dal počtyřicáté za sebou přes 25 bodů a vyrovnal rekordní sérii legendárního Michaela Jordana. Lídr Oklahomy si v pátečním zápase v Houstonu připsal 28 bodů, porážku 107:111 však neodvrátil. Jordan, někdejší hvězda Chicaga Bulls, překonal tuto hranici rovněž ve 40 zápasech v řadě v sezóně 1986/87.

Kevin Durant (vlevo) během utkání na palubovce Houstonu.

„Prohráli jsme a to mi teď dělá starosti. Nic jiného mě nezajímá, všechno ostatní je mi jedno,“ komentoval svou sérii Durant, trojnásobný nejlepší střelec zámořské ligy za uplynulé čtyři roky. Loni jeho panování přerušil Carmelo Anthony z New Yorku.

V této sezóně Durant znovu jasně vede střelecké statistiky s průměrem 32,1 bodu na zápas. Anthony je druhý s průměrem téměř 28 bodů. V pátek to v Houstonu vypadalo, že se Durant na Jordana nedotáhne. Do konce zbývala minuta a chyběly mu tři body. Dal však trojku a pak ještě jednu navrch. Pokud si bilanci nepokazí, může zaútočit na druhou nejdelší sérii v historii - 46 zápasů Oscara Robertsona ze sezóny 1963/64.

Duranta v souboji střeleckých hvězd předčil v dresu domácích Rockets jeho bývalý spoluhráč James Harden, který dal 39 bodů. Dovedl Houston k první výhře v tomto ročníku nad už jistým šampiónem Severozápadní divize a zároveň k účasti v play off.

Veselý nastoupil na palubovce Memphisu

Jan Veselý se spoluhráči z Denveru se přesvědčili, že Memphis bojující o play off momentálně doma neprohrává. Grizzlies zdolali tým Nuggets 100:92 a před vlastními fanoušky oslavili 11. vítězství v řadě. Veselý během necelých 21 odehraných minut vystřelil pětkrát na koš a proměnil jediný, ke dvěma bodům přidal sedm doskoků. Celá základní pětka Memphisu se dostala do dvouciferných čísel, nejlepší byl Marc Gasol se 24 body.

Největší drama se v nabitém pátečním programu odehrálo v Miami, kde obhájci titulu padli po druhém prodloužení s Minnesotou 121:122. Týmu, který se nedostane do play off, zařídil cenný skalp Corey Brewer, když 1,8 sekundy před koncem proměnil první ze dvou trestných hodů. Druhý už nedal.

LA Lakers - Dallas 95:107
Memphis - Denver 100:92 (za hosty Veselý 2 body, 7 doskoků, 2 asistence)
Phoenix76453159,2
10.Minnesota75383750,7
11.Denver76334343,4
12.New Orleans76324442,1
13.Sacramento76274935,5
14.LA Lakers76255132,9
15.Utah76245231,6
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi. Na prvních čtyřech příčkách jsou vedoucí týmy divizí a nejlepší mužstvo z druhých míst.