Míčové sporty

Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl.

Basketbalisté Svitav podlehli Nymburku až po prodloužení

6. dubna 2014 20:17 - Praha

Až po prodloužení zvítězili basketbalisté Nymburka v dohrávce 11. ligového kola na palubovce Svitav. Obhájce titulu a stále neporažený lídr soutěže po překvapivém průběhu zdolal desátý tým tabulky 93:88 a vyhrál i jednadvacáté utkání v sezóně.

basket-nymburk.cz

Loni v listopadu Nymburk doma deklasoval Svitavy 99:64, ale tentokrát měl nečekaně dlouho navrch soupeř. Ve druhé čtvrtině Svitavy vedly až o devět bodů. Na konci třetí části už favorit skóre otočil a udržoval si většinou mírný náskok. Dvě sekundy před koncem však Peterka třemi trestnými hody vyrovnal na 82:82 a Nymburk musel hájit neporazitelnost v prodloužení.

V nastavené pětiminutovce Svitavy bojovaly o nečekaný úspěch do stavu 88:88, v posledních dvou minutách už se jim ale nepovedlo skórovat.

Basketbalová Mattoni liga mužů - dohrávka 11. kola:
Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl. (19:13, 40:38, 56:60, 82:82)
Nejvíce bodů: Macela 20, Teplý 16, Jelínek 15, Peterka a Kornowski po 10 - Palyza 21, Mahalbašič 19, Rančík 13, Welsch 12, Hruban 10. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Baloun. Fauly: 24:21. Trestné hody: 15/12 - 23/16. Trojky: 12:9.
1. Nymburk 21 21 0 1880:1316 100,0
2. Prostějov 42 32 10 3573:3052 76,2
3. Opava 42 26 16 3421:3163 61,9
4. Pardubice 42 26 16 3457:3254 61,9
5. Děčín 42 26 16 3356:3175 61,9
6. Ústí nad Labem 42 23 19 3325:3401 54,8
7. Kolín 42 20 22 3235:3340 47,6
8. Ostrava 41 19 22 3316:3276 46,3