Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl.Basketbalisté Svitav podlehli Nymburku až po prodloužení

Až po prodloužení zvítězili basketbalisté Nymburka v dohrávce 11. ligového kola na palubovce Svitav. Obhájce titulu a stále neporažený lídr soutěže po překvapivém průběhu zdolal desátý tým tabulky 93:88 a vyhrál i jednadvacáté utkání v sezóně.

Basketbalisté Nymburka.

Loni v listopadu Nymburk doma deklasoval Svitavy 99:64, ale tentokrát měl nečekaně dlouho navrch soupeř. Ve druhé čtvrtině Svitavy vedly až o devět bodů. Na konci třetí části už favorit skóre otočil a udržoval si většinou mírný náskok. Dvě sekundy před koncem však Peterka třemi trestnými hody vyrovnal na 82:82 a Nymburk musel hájit neporazitelnost v prodloužení.

V nastavené pětiminutovce Svitavy bojovaly o nečekaný úspěch do stavu 88:88, v posledních dvou minutách už se jim ale nepovedlo skórovat.

Basketbalová Mattoni liga mužů - dohrávka 11. kola:
Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl. (19:13, 40:38, 56:60, 82:82)
Nejvíce bodů: Macela 20, Teplý 16, Jelínek 15, Peterka a Kornowski po 10 - Palyza 21, Mahalbašič 19, Rančík 13, Welsch 12, Hruban 10. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Baloun. Fauly: 24:21. Trestné hody: 15/12 - 23/16. Trojky: 12:9.
1.Nymburk212101880:1316100,0
2.Prostějov4232103573:305276,2
3.Opava4226163421:316361,9
4.Pardubice4226163457:325461,9
5.Děčín4226163356:317561,9
6.Ústí nad Labem4223193325:340154,8
7.Kolín4220223235:334047,6
8.Ostrava4119223316:327646,3