Memphis - Miami 107:102Miami prohrálo v NBA v Memphisu a přišlo o první místo

Basketbalisté Memphisu porazili ve středečním utkání NBA Miami 107:102. Obhájcům titulu nepomohlo ani 37 bodů LeBrona Jamese a v pořadí Východní konference klesli na druhé místo za Indianu. Jan Veselý přispěl šesti body k výhře Denveru nad Houstonem 123:116.

LeBron James (vpravo) z Miami se sneží projít přes Tonyho Allena z Memphisu.

Memphis si k důležité výhře pomohl šňůrou 18:4 na přelomu třetí a poslední čtvrtiny. Grizzlies doma zvítězili podvanácté v řadě, přesto jim v Západní konferenci nadále patří deváté místo. Osmý Phoenix totiž porazil New Orleans 94:88 a má o jednu výhru víc.

Miami nastoupilo bez několika opor a po prohře kleslo za Indianu, s níž se utká v pátek. Pacers zvítězili v Milwaukee 104:102, ačkoli do zápasu nezasáhl ani jeden hráč obvyklé základní pětky, kterou nechal trenér Frank Vogel odpočívat.

Denver s Houstonem ani jednou neprohrával. Hvězdou utkání byl Randy Foye, jenž nasbíral 30 bodů a 15 asistencí. Veselý odehrál 23 minut, během nichž zaznamenal šest bodů, šest doskoků, z toho čtyři ofenzivní, tři asistence a tři získané míče.

Jeho bývalý zaměstnavatel Washington prohrál v souboji o šestou příčku s Charlotte 88:94 po prodloužení. Wizards se v přidané pětiminutovce vzmohli na jediný bod. K výhře jim nepomohl ani třetí triple-double v kariéře Johna Walla, který si připsal 14 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí.

Chicago porazilo Minnesotu 102:87 a Joakim Noah se na výhře podílel svým čtvrtým triple-double v sezoně. Noah nasbíral 15 bodů, 13 doskoků a deset asistencí. Syn slavného francouzského tenisty má nakročeno k tomu, aby dokončil sezónu s průměry nad deset bodů, deset doskoků a pět asistencí na zápas. To naposledy dokázal v sezóně 2004/05 Kevin Garnett.

Ve šlágru Západní konference si druhá Oklahoma poradila s třetími Los Angeles Clippers 107:101. Clippers stáhli šestnáctibodové manko v poslední čtvrtině na jediný bod, ale v pravou chvíli hosty podržel Russell Westbrook, autor 30 bodů a 11 doskoků. Kevin Durant sice proměnil jen osm z 26 střel z pole, ale i tak se dostal na 27 bodů a v koncovce trefil svoji jedinou trojku v utkání.