Basketbalisté Opavy a Pardubic na úvod čtvrtfinále vyhráli

Basketbalisté Opavy a Pardubic vstoupili v domácím prostředí vítězně do čtvrtfinále play off. Oprava porazila po vyrovnaném boji Děčín 76:71, Pardubice po dramatické koncovce zdolaly Ústí nad Labem 79:76. Druhé zápasy sérií, které se hrají na tři vítězství, jsou na programu v úterý.

Opavané udělali důležitý krok k vítězství v úvodu druhého poločasu, kdy během tří minut nastříleli třináct bodů, kdežto hosté nedali ani jeden. Drama ale pokračovalo až do závěrečných okamžiků. V 39. minutě Dokoupilova trojka poslala Opavu znovu do vedení, které již domácí udrželi.

Podle trenéra vítězů Petra Czudka dělal soupeř jeho svěřencům problémy především díky výbornému doskakování. "Děčín je tým pro play off a v první půli nás vyučoval. Výborně hrál rozehrávač hostí Vyoral. Pro příští zápas musíme velmi zlepšit doskakování," řekl Czudek.

Úspěšný tříbodový pokus rozhodl i duel v Pardubicích. Za nerozhodného stavu strhl vítězství na stranu domácích hráčů Levell Sanders přesnou střelou dvě vteřiny před sirénou.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápasy:
Opava - Děčín 76:71 (14:15, 27:33, 50:48)
Nejvíce bodů: Sokolovský 20, Šiřina 17, Dokoupil 12, Cvek 11 - Stria 18, Vyoral 14, Bosák 12, Houska 11. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Vondráček. Fauly: 25:26. Trestné hody: 22/16 - 26/19. Trojky: 8:6.
Pardubice - Ústí nad Labem 79:76 (15:17, 37:35, 57:53)
Nejvíce bodů: Muirhead 27, Bohačík 18, Peterka 13 - Steffeck 26, Mitchell 15, Bowden 11. Rozhodčí: Vyklický, Kučerová, Matějek. Fauly: 18:17. Trestné hody: 17/15 - 16/11. Trojky: 6:9.