USK i IMOS vstoupily vítězně do semifinále ligy basketbalistek

Praha/Brno

Semifinálové série v lize basketbalistek začaly očekávanými výhrami domácích týmů USK ZVVZ Praha a IMOS Brno. Obhájkyně titulu z české metropole porazily Hradec Králové 85:56, IMOS v městském derby zdolal Valosun 72:48. Druhé zápasy se uskuteční ve čtvrtek na palubovkách soupeřů, série se hrají na tři vítězství.

USK se po návratu z finálového turnaje Evropské ligy v první čtvrtině ještě přetahoval s Východočeškami o vedení, ale ve druhé čtvrtině už si ho definitivně vzal a ve třetí odpor soupeřek zcela zlomil. Hrací období po poločasové přestávce ovládl domácí favorit poměrem 29:7.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body Michaela Stejskalová, s 13 body jí sekundovaly Kateřina Elhotová a Danielle Robinsonová, jež za 23 minut hry přidala sedm asistencí, šest získaných míčů a čtyři doskoky.

Valosun, který v sezoně dokázal jednou IMOS porazit, vedl v prvním semifinále jen po úvodním trestném hodu, pak už se mu favorizovaný soupeř vzdaloval. Ve třetí čtvrtině domácí hráčky dovolily soupeři jen sedm bodů a zápas kontrolovaly.

Valosun měl v náhradnici Šárce Pospíšilové nejlepší střelkyni utkání (16 b.), byla ale osamocená. Domácí Alena Hanušová dala 14 bodů a doskočila sedm míčů, jen o jeden bod horší bilanci měla Anna Jurčenková. Ivana Jalčová přidala 13 bodů, Ashley Keyová přispěla 11 body a byla nejlépe doskakující (8) a přihrávající (4) hráčkou zápasu.