LA Clippers - Denver 117:105Veselý dal devět bodů, ale Denver prohrál v NBA s Clippers

Jan Veselý v předposledním utkání Denveru v této sezoně NBA nastřílel devět bodů, jeho tým ale prohrál v Los Angeles s favorizovanými Clippers 105:117. V druhém úterním utkání newyorští Knicks i bez zraněného Carmela Anthonyho porazili domácí Brooklyn 109:98. Základní část skončí dnes, kdy bude v akci všech třicet týmů.

Basketbalista Denveru Nuggets Jan Veselý se snaží zablokovat při střelbě Glena Davise z Los Angeles.

Veselý odehrál přes 20 minut a o bod zaostal za svým střeleckým maximem po přestupu do Denveru. Připsal si i po třech doskocích a získaných míčích a po jedné asistenci a bloku. Z jeho spoluhráčů si střelecky nejlépe vedl Kenneth Faried s 21 body.

Denver si v zápase s vítězem Pacifické divize nechal soupeře utéct až na rozdíl 23 bodů. V poslední čtvrtině se sice Nuggets přiblížili na pět, ale Clippers si výhru vzít nenechali a 57. vítězstvím v sezóně stanovili nový klubový rekord. Na výhře se 24 body podílel Blake Griffin, 21 bodů a 10 asistencí přidal Chris Paul.

Clippers tak zůstali ve hře o druhou příčku v Západní konferenci. V posledním utkání ale musejí porazit Portland a doufat, že Oklahoma prohraje s Detroitem. Budou se ale muset obejít bez Griffina, který bude nuceně odpočívat poté, co obdržel 16. technickou chybu v sezóně.

Knicks už stejně jako Denver nemohou postoupit do play off, a tak Anthony kvůli poraněnému ramenu ukončil sezónu o dva dny dříve. Jeho spoluhráči ale městské derby zvládli, porazili Nets potřetí v sezóně a neumožnili soupeři zajistit si páté místo ve Východní konferenci.

Náhradník Tim Hardaway jr. nastřílel 16 bodů, dvouciferným počtem přispělo i dalších pět hráčů. Nejlepším střelcem Nets byl s 24 body Marcus Thornton.

Výsledky NBA:
Brooklyn - New York 98:109
LA Clippers - Denver 117:105 (za hosty Veselý 9 bodů, 3 doskoky a 1 asistence)
9.Phoenix81473458,0
10.Minnesota81404149,4
11.Denver81364544,4
12.New Orleans81334840,7
13.Sacramento81285334,6
14.LA Lakers81265532,1
15.Utah81245729,6
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" vítězství v konferenci.