Kolín nezvládl úvod odvety, Prostějov vede ve čtvrtfinále NBL 2:0

Kolín

Basketbalisté Prostějova vyhráli druhý čtvrtfinálový duel s Kolínem na jeho palubovce 78:66 a stejně jako ostatní papíroví favorité prvního kola play off NBL vedou v sérii už 2:0 na zápasy. Postup do semifinále si může druhý tým základní části zajistit v neděli, kdy bude hostit třetí duel.

Kolín po osmibodové porážce na Hané nezachytil před domácími diváky úvod odvety. Už v první čtvrtině nabral manko 23 bodů (11:34) a v polovině druhé části vedli Orli už 46:17. Až potom Středočeši nápor soupeře otupili, dokonce ještě druhé hrací období o bod vyhráli a úspěšnější byli i v obou čtvrtinách po změně stran.

Třetí desetiminutovku pro sebe rozhodli v poměru 20:11, ale na obrat nedosáhli, přestože na konci 38. minuty snížili na šestibodový rozdíl. Prostějovský Jaromír Bohačík dal ale ve zbytku utkání pět ze svých osmi bodů a ve spolupráci s nejlepším střelcem týmu Pavlem Slezákem větší potíže odmítli. Slezák dal 18 bodů, nejlepším střelcem Kolína byl s 17 body Richard Field.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Kolín - Prostějov 66:78 (11:34, 31:53, 51:64)
Nejvíce bodů: Field 17, Machač 15, Lewis 13 - Slezák 18, Nečas a Kratochvíl po 10. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Nejezchleb. Fauly: 16:22. Trestné hody: 18/14 - 11/10. Trojky: 4:8. Stav série: 0:2.