Volejbalisté Českých Budějovic jsou krok od extraligového titulu

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic jsou krok od návratu na extraligový trůn. Svěřenci kouče Jana Svobody i v druhém domácím utkání přehráli favorizovaný Liberec, zvítězili opět 3:1 a stejným poměrem vedou i finálovou sérii. Ukončit boj o titul mohou Jihočeši v sobotu v Liberci od 15:00.

Filip Habr z Českých Budějovic.

Bronzové medaile získali volejbalisté Zlína. V Příbram ve středu vyhráli 3:1 na sety a stejným poměrem ovládli sériii o třetí místo.

Budějovičtí by v případě triumfu získali titul v nejvyšší soutěži pošesté za posledních osm sezón. Extraligu ovládli v letech 2007 až 2009, 2011 a 2012.

V druhém utkání na palubovce Jihostroje se opakoval úterní scénář. České Budějovice vyhrály dramatický první set a v druhém vládl Liberec. "V tom setu se vše zadrhlo a nic se nám nedařilo," komentoval vývoj českobudějovický Jan Kuliha v České televizi.

Jenomže od třetího setu domácí hráči vždy s mírným náskokem vedli a zbylé dvě sady získali shodně poměrem 25:22. "Nenechali jsme se zlomit nepovedeným druhým setem a hráli jsem zase v pohodě," usmíval se univerzál Michal Kriško.

Do finále vstoupil lépe vítěz základní části Liberec a vyhrál 3:0, jenomže pak jeho dlouhá vítězná série 32 utkání skončila. České Budějovice získaly druhý zápas finále v Liberci po boji 3:2 a na domácí palubovce zvítězily dvakrát shodně 3:1.