Detroit vyhrál v Miami úvodní finále konference NBA

Úspěšně vstoupili do finále Východní konference NBA basketbalisté Detroitu. Obhájce titulu zvítězil na hřišti Miami 90:81 a v sérii hrané na čtyři výhry se ujal vedení. Celek Pistons hrál chytře po celých 48 minut, Miami nepomohl ani návrat zraněného Shaquilla O'Neala. Ten sice otevřel zápas čtyřmi úspěšnými pokusy, pak už obrana Detroitu soupeře k obávané hře přes obrovitého pivota nepustila.

Nedařilo se ani další opoře Heat Dwaynu Wadeovi, kterého skvěle bránil Tayshaun Prince. Wade uspěl jen v 7 případech z 25 pokusů a připsal si 16 bodů. V dresu vítězů byl po týmovém výkonu nejlepším střelcem Rasheed Walace s 20 body, dalších 18 přidal Billups a 16 Richard Hamilton.

Miami vstřelilo poslední koš více jak 4,5 minuty před koncem, pak se už proti spolehlivé obraně Pistons neprosadilo vůbec. Zajímavostí utkání je nasazení veterána Alonzo Mourninga vedle O'Neala. K tomu kouče Van Gundyho donutilo obnovení zranění Haslema ve třetí čtvrtině.

Druhý zápas finále Východní konference se hraje v Miami ve středu v noci.