Mostecké házenkářky vyhrály první semifinále až na sedmičky

Házenkářky Slavie Praha a Mostu vyhrály první semifinálové zápasy v play off interligy. Zatímco nejvýše nasazená Slavia přehrála Zlín přesvědčivě 32:24, obhájkyně titulu ze severu Čech se mohly proti Porubě radovat až po sedmimetrových hodech. V normálně hrací době skončil duel mistrovských celků z posledních dvou sezón nerozhodně 26:26.

Mostecké házenkářky.

Vyrovnanost zápasu předznamenaly už vzájemné duely v základní části, v nichž Most doma vyhrál o gól a Poruba o dva. Úvodní semifinále se dlouho lépe vyvíjelo pro hosty, v prvním poločase Poruba vedla o pět a ve druhém o čtyři góly. Černí andělé se ale v závěru vzchopili a tři minuty před koncem šli poprvé do vedení (25:24).

Přesto měl blíž k výhře soupeř, ale za nerozhodného stavu z poslední akce trefila Hrbková břevno a z dorážky v závěrečné sekundě Uhráková jen brankářku Mülnerovou. Rozstřel ze sedmimetrových hodů pak rozhodla až devátá série, v níž nedala gól porubská Minarčíková.

Favorizovanou Slavii nezastavila ani skutečnost, že semifinále nemůže hrát ve své hale v Edenu. V náhradním dějišti v Lovosicích nedaly Pražanky šanci soupeři stejně jako v obou vzájemných zápasech základní části, v nichž byl rozdíl ve skóre pokaždé dvouciferný.

Druhé zápasy sérií na tři vítězství se uskuteční v neděli na stejných místech.