Házenkářky Slavie i Mostu jsou blízko ligovému finále

Házenkářky Slavie i Mostu zvládly i druhé domácí zápasy play off a v semifinálových sériích vedou 2:0. Nejvýše nasazené hráčky z Prahy, které dostaly stříbrné medaile za druhé místo v dlouhodobé části česko-slovenské soutěže, porazily netradičně v Lovosicích Zlín suverénně 35:22. Obhájkyně titulu z Mostu po sobotní bitvě, kterou rozhodly až sedmimetrové hody, v neděli nad Porubou vyhrály 25:23.

Mostecké házenkářky.

Slávistky pustily soupeřky do vedení jen jednou za stavu 2:1, pak už mířily bez větších problémů za druhým bodem. Zlínu se podařilo vyrovnat na 9:9 díky Brzóskové, ale po přestávce se favorit začal ve skóre vzdalovat. Druhý poločas Pražanky ovládly suverénně 20:9.

Slavia může slavit postup do finále ve Zlíně v pátek, druhá série bude v Ostravě-Porubě pokračovat v sobotu. A slibuje další drama. Na úvod série mostecké mistryně urvaly první bod až po sedmičkách a dnes do 54. minuty nebylo jasné, kdo vyhraje. Za stavu 21:21 však domácí hráčky daly tři góly za sebou, Růčková 40 sekund před koncem ještě snížila na rozdíl jediné branky, ale čtvrt minuty přes sirénou Janoušková dala Černým andělům pojistku.

Plzeň udělala další krok

Házenkáři Plzně udělali vítězstvím na Dukle další krok k extraligovému titulu, který mohou získat poprvé od roku 1999. V Praze-Ruzyni jim stačilo k vítězství 18 vstřelených gólů a po výhře 18:13 v šestém kole nadstavby už za týden mohou slavit.

Na druhé Lovosice mají Západočeši náskok šesti bodů a pokud uspějí v sobotu v přímém souboji v soupeřově hale, bude o šampionovi tři kola před koncem nadstavby předčasně rozhodnuto.

V zápase vedoucího týmu tabulky s poslední Duklou padlo jen 31 branek, přičemž domácí se přes precizní plzeňskou obranu a brankáře Motlíka prosadili jen třináctkrát. Pražané se v závěru ještě snažili zápas zdramatizovat, dvě minuty před koncem se dotáhli na 13:15, ale Tonar, Vinkelhöfer a Šindelář výhru favorita pojistili.

Lovosice se pokusí za týden doma mistrovské oslavy Talentu oddálit. Dnes vyhrály ve Frýdku-Místku 28:25 a stále se drží ve hře o titul. S velkou pravděpodobností zůstane bez medaile loňský mistr Jičín, protože na třetí Hranice ztrácí po prohře v přímém souboji 21:26 už sedm bodů.

Interliga házenkářek
Semifinále play off - 2. zápasy:
Most - Poruba 25:23 (13:10)
Nejvíce branek: Beňušková 6/2, Janoušková 5, Růčková 4 - Hrbková 9, Revajová 7, Uhráková 3. Stav série: 2:0.
Slavia Praha - Zlín 35:22 (15:13), stav série: 2:0.
O 5. až 8. místo - 2. zápasy:
Olomouc - Jindřichův Hradec 29:10 (10:2)
Nejvíce branek: Huráňová 6/2, Salčáková a Salašová po 5 - Krupicová 5/3, Matoušková 3/2. Stav série 2:0.
Veselí nad Moravou - Písek 20:21 (7:9)
Nejvíce branek: Chrenková 6/2, Bačíková 4 - Součková 8, Vrabcová 3. Stav série 1:1.
Extraliga házenkářů - 6. kolo nadstavby:
Skupina o titul:
Frýdek-Místek - Lovosice 25:28 (9:16)
Nejvíce branek: Petrovský 5, Klaban 4 - Hes 5, Chroustovský 5/3, Jonáš 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení 1:6. Diváci: 478.
Zlín - Zubří 31:28 (16:16)
Nejvíce branek: Aspridis 7/2, Plšek a Poloz po 6, Kafka 5 - Šlachta 6/5, Horut 5, Zahradníček a Kašpárek po 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2:5. Vyloučení: 5:4. Diváci: 250.