Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK vyhrály po boji i druhé finále v Brně

30. dubna 2014 17:38 - Brno
(Aktualizováno: 30. dubna 2014 17:56)

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v druhém finále ligy v Brně nad domácím IMOSem 61:49 a v sérii na tři vítězství vedou 2:0. O obhajobě titulu mohou rozhodnout v pátek ve třetím finále, které je na programu v Praze od 19:00.

 

Václav Šálek, ČTK

V zápase dvou zcela rozdílných poločasů pražské basketbalistky i v oslabené sestavě v úvodu dominovaly a v této fázi měly vývoj zápasu jednoznačně ve své moci. Ovšem po změně stran upadly do herního útlumu a od zvratu je zachránil až zlepšený výkon v závěrečné čtvrtině.

Domácí hráčky po jednoznačné prohře v prvním finále o 33 bodů působily v úvodních minutách zakřiknutě. Chybami v rozehrávce dovolily hostujícímu celku snadno získat náskok náskok 13 bodů.

"Náš výkon v prvním poločase byl katastrofální, hráčky nebyly koncentrované na zápas. Hanušová měla hned v úvodu tři ztracené míče, vůbec nebránila. Nevím, zda se už vidí v týmu USK. Pecková hrála ustrašeně. I ostatní hrály špatně," okomentoval domácí kouč Jan Bobrovský špatný vstup do zápasu.

Brňanky své soupeřky v úvodu zápasu předčily v doskakování, doplácely však na nevynucené chyby. Problém měly s důraznou obranou Pražanek, jen s obtížemi hledaly střelecké pozice a na jejich výkonu byl patrný přílišný respekt. Hráčky USK i bez reprezentantek Burgrové, Vítečkové a Veselé v poločase vedly rozdílem 18 bodů (41:23).

Jurčenková: V obraně jsme nehrály podle představ

"Měly jsme trochu svázané ruce, protože jsme doma hodně chtěly. Nechytily jsme se, v obraně jsme nehrály podle představ. Nachytaly jsme rychle fauly, když se nedaří v obraně, jde těžko i útok," posteskla si brněnská pivotka Anna Jurčenková.

Po změně stran ale obhájkyně titulu podlehly sebeuspokojení. Brňanky se výrazně zlepšily v obraně a chyby protivnic trestaly rychlými protiútoky s přesným zakončením. V úvodu poslední čtvrtiny stáhly domácí hráčky ztrátu až na rozdíl sedmi bodů (41:48).

"Ve druhém poločase musím před našimi hráčkami smeknout. I když byly unavené, tak odehrály, co měly. Myslím si, že jsme byli ve druhém poločase i lepší než USK. Jedině takovým výkonem a po celý zápas bychom mohli USK porazit. Protože kvalita je u soupeřek znát," dodal Bobrovský.

O ještě těsnější stav se ale domácí basketbalistky připravily nepřesnou koncovkou. V nervózním závěru se už hráčkám USK podařilo nápor soupeřek odrazit a vítězství ubránily.

"Důležité je, že jsme vyhrály. Druhý poločas jsme odpochodovaly. Po hráčkách jsem chtěla, aby byly stále koncentrované, jako by to bylo 0:0. Což se nepodařilo, myslely si, že už je o výsledku rozhodnuto. Brno začalo ve druhé půli agresivně bránit, my jsme udělaly strašně moc chyb. Ale stačilo to na vítězství, což je důležité," poznamenala trenérka USK Praha Natália Hejková.

O bronzových medailích rozhodne až pátý zápas. Valosun Brno totiž dokázal zvítězit v Hradci Králové 77:67 a vyrovnal stav série o třetí místo na 2:2. Poslední utkání se bude hrát v úterý 6. května v Brně.

Finále ligy basketbalistek - 2. zápas:
IMOS Brno - USK Praha 49:61 (12:19, 23:41, 40:48)
Nejvíce bodů: Keyová 15, Jurčenková 11, Kašpárková 9 - Dubljevičová 16, Vaughnová 15, Robinsonová 11. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Znamínko. Fauly: 15:19. Trestné hody: 13/5 - 15/13. Trojky: 2:4. Stav série: 0:2.
O 3. místo - 4. zápas:
Hradec Králové - Valosun Brno 67:77 (7:18, 31:39, 47:59)
Nejvíce bodů: Mišurová 19, Hartigová 17, Kuthanová 9 - Švrdlíková 20, Spragueová 18, Šípová 15, Sedláková 10. Stav série: 2:2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty