Miami díky Wadeovi porazilo Detroit a srovnalo stav série

Basketbalisté Miami porazili ve druhém finále Východní konference Detroit 92:86 a srovnali stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 1:1. Vítězství zařídila hvězda domácích Dwayne Wade, která nastřílela 20 bodů v závěrečné čtvrtině a celkem si připsala 20 bodů. V dresu obhájců titulu byl nejúspěšnější Richard Hamilton s 21 body.

Třiadvacetiletý Wade se vzpamatoval po špatném výkonu v prvním finále (úspěšnost jen 7 z 25 střel) a navázal na skvělé výkony z předchozích vítězných sérií proti New Jersey a Washingtonu. Wade vstřelil 14 ze 16 úvodních bodů Miami v závěrečné čtvrtině, navíc přidal klíčový blok při tříbodové střele Chauncey Billupse.

Richard Hamilton byl nejlepším střelcem Detroitu s 21 body, dalších 17 přidal Tayshaun Prince. Piston dotáhli 14-ti bodový deficit, pak ale začal úřadovat Wade. Ten se oproti prvnímu finále snažil střílet z větší blízkosti koše, 14 z 15 úspěšných pokusů bylo maximálně z hranice 4,5 metru.

Série pokračuje v neděli třetím zápasem.

Miami - Detroit 92:86 (stav série 1:1)
Nejvíce bodů: Wade 40 - Hamilton 21
Nejvíce doskoků: O'Neal 10 - Wallace 14
Nejvíce asistencí: Wade 6 - Billups 6